Fiboo – doświadczenie łączymy z pasją

Produkty Fiboo są wynikiem obserwacji zwierząt i ich potrzeb. Wszystko zaczęło się od pary niesfornych kociąt, które przygarnęliśmy kilka lat temu. To zainspirowało nas do stworzenia linii produktów dla zwierząt, które spełniałyby nasze oczekiwania.

Materiał sponsorowany

Prace nad projektowaniem naszych wyrobów rozpoczęliśmy kilka lat temu. Jako miłośnicy zwierząt zauważyliśmy pewną lukę na rynku. Nie byliśmy do końca zadowoleni z kupowanych przez nas produktów.

Od wielu lat zajmujemy się projektowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych. Mając doświadczenie wdrożeniowe, postanowiliśmy stworzyć własny produkt. Wiedzieliśmy, że łącząc nasze doświadczenie zawodowe z pasją, jesteśmy w stanie zaproponować ciekawe, innowacyjne rozwiązania.

Na początku tworzenia marki Fiboo postawiliśmy sobie kilka celów. Jednym z nich było zrealizowanie całego projektuw Polsce. Chcemy zapewnić naszym odbiorcom powtarzalność oraz jakość zgodną z europejskimi normami.

Bardzo dużo czasu przy wdrażaniu naszych produktów poświęciliśmy materiałom. Zarówno ze względów ekologicznych, jak i funkcjonalnych.

Najwięcej uwagi zwróciliśmy na miski, na których przetestowaliśmy kilkadziesiąt różnych mieszanek „bio-tworzyw”.

Ostatecznie opracowaliśmy dwie serie misek

Podstawowa seria wykonana jest z rPET-u – czyli tworzywa pochodzącego z recyklingu. To tworzywo, które pochodzi z selektywnych zbiórek butelek PET. Materiał jest wysokiej jakości, co potwierdzają certyfikaty dopuszczające materiał do kontaktu z żywnością.

Kolorystyka misek, którą proponujemy, nawiązuje do naturalnych barw. Pastelowe, stonowane kolory misek wyróżniają się na tle mocnych, jaskrawych kolorów produktów obecnych na rynku i dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. 

Druga seria misek to miski wykonane z PLA. Po wielu próbach postanowiliśmy stworzyć autorski compound. Nasz materiał wykonany jest z PLA i w 20 proc. z włókien konopnych. Miska z dodatkiem włókien konopnych wykonana jest w jednym – naturalnym kolorze.  

Poza miskami w naszej ofercie znajdują się m.in. maty przed kuwetę, spowalniacze jedzenia dla psów czy stacja dokująca (zapobiega przesuwaniu się miski podczas jedzenia), które również w większości wykonane są z recyklatów. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

www.fiboo.pl

Podziel się:

Spis treści

Najnowsze:

DOLINA NOTECI CUISINE

Linia innowacyjnych produktów stworzonych z najwyższej jakości surowców, oznaczonych znakiem „human grade”, czyli przeznaczonych do spożycia przez człowieka

Smycz amiplay Denim 140 cm

Smycz z serii amiplay Denim jest klasycznym produktem, wykonanym jednak w bardzo innowacyjny sposób. Zastosowanie odpornego jeansu dodaje jej stylu, a to nie jedyna jego