YORA, karma z owadów wkracza na polski rynek zoologiczny

Yora to rewolucyjna nowa żywność dla zwierząt, która zamienia tradycyjne mięso i ryby na smakowite owady – jedno z najstarszych i najbardziej pożywnych źródeł białka. O tym, jakie korzyści niesie z sobą ta zmiana, opowiada Grzegorz Cerafin, dystrybutor zdrowej żywności dla psów i kotów marki Yora, Naturea, Naturina i True Hemp

Rozmawia: Patryk Pawłowski

Karmy z owadów to nowość w polskiej branży zoologicznej. Dlaczego powinniśmy zacząć ich używać?

Karmy Yora powstały z troski o szybko postępujące zmiany klimatyczne. Globalna produkcja mięsa odciska duże piętno na środowisku naturalnym – od zbyt dużej ilości wody, ziemi i energii, po metan i chemiczne odpady trafiające do naszych rzek i powietrza. Oczywiste jest zatem, że najlepsze, co możemy zrobić dla ochrony naszej planety, to zmniejszyć ilość spożywanego mięsa.

Psy i koty jako mięsożercy nie są w stanie przestawić się na dietę wegańską czy wegetariańską, ponieważ nie jest to dobre dla ich zdrowia. Znaleźliśmy więc idealny balans – wysokiej jakości białko z owadów z całą dobrocią tradycyjnego mięsa i ryb, ale bez szkody dla środowiska. Ich hodowla zużywa tylko ułamek zasobów w porównaniu z tradycyjnym żywym inwentarzem.

Jaki wpływ na zdrowie i kondycję naszych pupili będzie mieć podawanie karmy Yora? Czy białko z owadów jest dla czworonogów tak samo odżywcze, jak jego „tradycyjne” formy?

Tak, owady są jednym z najstarszych, najbardziej wartościowych i pożywnych źródeł białka na świecie. Zawierają cenne składniki mineralne, zdrowe tłuszcze i aminokwasy, które są niezbędne w codziennej psiej diecie. Ze względu na wysoką przyswajalność, mięso insektów psi organizm wykorzystuje w dużo większym stopniu niż inne rodzaje mięs. Karma Yora jest produktem w pełni naturalnym, lekkostrawnym i wysoce smakowitym, który dodatkowo stymuluje psi układ odpornościowy.

Dla jakich psów karma jest odpowiednia? Czy są jakieś zalecenia lub przeciwwskazania przy jej podawaniu?

Karma Yora polecana jest psom wszystkich ras i wielkości. Używane przez nas larwy Hermetia illucens są bardziej strawne niż kurczak i niezwykle hipoalergiczne, dlatego są doskonałym wyborem dla psów cierpiących na wszelkie alergie pokarmowe, niestrawność, cukrzycę czy mających problemy z układem trawiennym, wzdęciami, biegunką lub nadwagą.

Jak karmy zostały przyjęte przez klientów, czy docierają do Państwa jakieś opinie?

Karma Yora cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, ponieważ idealnie wpisała się w aktualne trendy żywieniowe i światopoglądowe. To świetna alternatywa dla osób niejedzących mięsa, którzy szukają idealnego rozwiązania w diecie swoich czworonogów, dla psich alergików, jak również dla wszystkich osób chcących zrobić coś dobrego dla środowiska.

W jaki sposób można zamówić karmę Yora do swojego sklepu zoologicznego?

Poprzez naszą stronę www.dlapsaikota.com lub telefonicznie pod nr telefonu: 791 040 688.

Podziel się:

Spis treści

Najnowsze:

Duński rynek karm dla psów w świetle pandemii

Duńscy właściciele zwierząt domowych są dobrze wyedukowani w zakresie zdrowia i samopoczucia swoich futrzastych przyjaciół. Jednak czy niezwykłe okoliczności spowodowane pandemią i niepewna przyszłość gospodarcza

PRIVATE LABEL, rozwój dla Twojego biznesu

Prowadzenie każdego biznesu, nawet pomimo różnic wynikających ze specyfiki danego przedsięwzięcia, posiada jednakowe cechy. Już w latach 90-tych XX wieku sektor FMCG wprowadził do dystrybucji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *