PULS BRANŻY – Październik

Vetoquinol – materiały w osobnym folderze

3b499dbd254f48325984754f2f75f02e 0
3b499dbd254f48325984754f2f75f02e 1
caniiviton

Zolux & Sport!

Sport z psem to wspaniały sposób na połączenie aktywności fizycznej z budowaniem głębokiej więzi z ukochanym pupilem. Pandemia i przedłużające się lockdowny zamknęły nas w domach na długie tygodnie ograniczając okazje do ruchu na świeżym powietrzu. Na wynikające z tego problemy dla zdrowia i dobrego samopoczucia nie tylko wśród ludzi, ale także wśród czworonogów, zwróciła uwagę firma Zolux, występując w roli partnera i sponsora psich zawodów organizowanych w całej Polsce. Zolux & Sport to inicjatywa mająca na celu promowanie wspólnej aktywności fizycznej psa i opiekuna, nie tylko wśród profesjonalnych zawodników, ale przede wszystkim wśród niezwiązanych dotąd ze sportami kynologicznymi właścicieli psów – i to wszystkich psów, bez względu na rasę, wiek czy wielkość! Wachlarz psich dyscyplin jest bardzo szeroki i wciąż się rozszerza – każdy może znaleźć w nim coś dla siebie! W minionym sezonie letnim Zolux partnerował już zawodom agility, nosework, dogtrekking, dogfrisbee i flyball. Relacje z tych wydarzeń można obejrzeć w sieci, w mediach społecznościowych Zolux Polska:

Fb: ZOLUX Polska

Ig: @zoluxpolska_official

zolux sport 1

Rozwojowy biznes na sprzedaż

W związku ze zmianą kierunku rozwoju firma sprzeda rozwojowy biznes w obszarze karm dla psów i kotów, segmentu super premium.     

W zakres oferty wchodzą:

Zainteresowanych prosimy o przesłanie informacji oraz danych kontaktowych na adres: redakcja@rynekzoologiczny.pl

NATURE’S PROTECTION – NOWA GENERACJA SUPLEMENTOWANYCH PRZYSMAKÓW

Suplementowane przysmaki Nature’s Protection to produkty, w których na pierwszym miejscu listy składników znajduje się białko zwierzęce; przysmaki zawierają wyłącznie certyfikowane źródła białka (łosoś, hipoalergiczne białe ryby lub drób). Są to suplementy, ale można ich używać jako przysmaków, dzięki czemu pies chętnie zje smakołyk, a przy okazji do jego organizmu dostarczone zostaną niezbędne składniki. Te funkcjonalne przysmaki mają większą wilgotność i bardziej delikatną strukturę niż zwykłe smaczki. Dzięki temu produkty zachowują więcej naturalnych aromatów i są atrakcyjne nawet dla wybrednych psów. Cała seria przysmaków obejmuje 19 produktów, które zawierają innowacyjne składniki, naturalny minerał – wielofunkcyjny, a także kompleks witamin i minerałów. Minerały są ważnym elementem w procesie budowy kości i zębów, a także we wzmacnianiu odpowiedniej pracy układu nerwowego oraz całego organizmu. Zrównoważone ilości probiotyków i prebiotyków zapewniają odpowiedni balans bakterii jelitowych, co ma duży wpływ na pracę układu pokarmowego i ułatwia proces trawienia. W przeciwieństwie do większości produktów dostępnych na rynku, są produkowane w Unii Europejskiej, na Litwie.

Kontakt: biuro@erbeanimals.pl, www.erbeanimals.pl

nr tel.: 32 302 23 81 -84; 32 230 02 72; 32 335 05 02; 32 231 21 70

natures protection

Kampania edukacyjna dla rodziców „psiAktywna rodzina”

COUNTRY &NATURE wraz Instytututem Matki i Dziecka oraz portalem epozytywnaopinia.pl rozpoczął kampanię edukacyjną #psiAktywnarodzina, dotyczącą bezpiecznych i zdrowych relacji dziecka i psa. Eksperci kampani poruszą tematy związane z pytaniami, jakie zadają sobie przyszli i obecni rodzice, którzy są, lub planują być, właścicielami psa. 

W ramach kampanii swoją wiedzą dzielą się eksperci: psycholog, pediatra, alergolog, weterynarz, dietetyk zwierzęcy oraz behawiorysta, którzy skupią się na tematach związanych ze zdrowiem czy ułożeniem relacji między dzieckiem a psem. Artykuły eksperckie oraz nagrania wideo są publikowane na dedykowanej stronie kampanii www.drpetcare.pl/psiaktywnarodzina oraz w mediach społecznościowych, a także na koniec akcji w postaci elektronicznej wersji poradnika dla rodziców.

– Tą kampanią chcemy zwrócić uwagę rodziców na różne aspekty posiadania czworonożnego przyjaciela. Wspólna aktywność to niezmiernie ważne aspekty budowania relacji w rodzinie. Pies nie jest problemem i – jeśli odpowiednio się przygotujemy – pies wniesie do naszej rodziny wiele dobrego. Poradnik ma stanowić merytoryczną wiedzę i cieszymy się, że Instytut Matki i Dziecka podziela nasze zdanie, że warto edukować i dzielić się swoim doświadczeniem. Liczymy, że dzięki takiej akcji wiele osób zacznie pogłębiać swoją wiedzę w zakresie dobrej i odpowiedzialnej opieki nad pupilem, która wniesie wiele dobrego do życia i aktywności całej rodziny – mówi Mariusz Wojciechowski, Prezes i założyciel Dr. PetCare, właściciela marki bezzbożowych karm COUNTRY&NATURE.

psiaktywna rodzina

MISOKO – NOWOCZESNE MATY I PIELUCHY DLA PSÓW

Kolejne nowości w ERBE Animals to szeroka linia produktów higienicznych dla zwierząt marki Misoko, w której znajdziemy jednorazowe i wielorazowe pieluchy dla psów i suczek oraz podkłady jednorazowego i wielokrotnego użytku. 

Jednorazowe pieluchy Misoko mają wewnętrzną, bawełnianą powłokę, dzięki czemu są komfortowe dla zwierząt. Specjalnie skrzydełka zabezpieczają przed przeciekaniem. Są niezwykle wygodne, ponieważ posiadają elastyczną gumkę w pasie, co gwarantuje, że nie zsuwają się, a jednocześnie nie uciskają psów w pasie. Z innowacyjnym wskaźnikiem zawartości płynu, który pozwoli Ci wyraźnie zobaczyć, kiedy nadszedł czas zmiany pieluszek pupila. Kolorowy design, dostępność w trzech rozmiarach, z podziałem na psy i suczki sprawiają, że można je dostosować do potrzeb praktycznie każdego psa małej i średniej rasy. 

Jednorazowe, pięciowarstwowe podkłady w dwóch rozmiarach 45×60 cm i 60x890cm, znakomicie pochłaniają i zatrzymują wilgoć wewnątrz, dzięki czemu zwierzęta po załatwieniu potrzeby, nie zostawiają na podłodze odcisków mokrych łap. Podkłady idealnie nadają się dla szczeniąt – do nauki załatwiania się w wyznaczonym miejscu, a także zabezpieczają podłogę, meble i inne powierzchnie od zabrudzenia.

Pieluchy wielokrotnego użytku to praktyczne i użyteczne rozwiązanie dla szczeniąt, suczek w trakcie cieczki, czy dla starszych psów, które mają problem z nietrzymaniem moczu lub z nadmiernym oznaczaniem terenu. Pieluchy doskonale wchłaniają wilgoć, idealne podczas podróży i ekologiczne – mogą być prane nawet 300 razy! Pieluchy są dostępne w nowoczesnych wzorach i szerokiej rozmiarówce od XS-XXL, więc można je bez problemu dopasować dla psów każdej rasy.

Wielorazowe, czterowarstwowe podkłady są niezastąpione nie tylko w domu, ale przede wszystkim w podróży. Podkłady występują w trzech rozmiarach: 40×50 cm, 70×80 cm, 80x140cm, aby pasować do transporterów, klatek czy też kojców dla szczeniąt różnych ras. Podkład jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu idealnie wchłania płyn i zatrzymuje nieprzyjemne zapachy „wewnątrz”. Maty są wysoce opłacalne, ponieważ po wypraniu mogą być użyte ponownie. Przy produktach wielokrotnego użytku dbasz o środowisko i chronisz naturę!

Kontakt: biuro@erbeanimals.pl, www.erbeanimals.pl

nr tel.: 32 302 23 81 -84; 32 230 02 72; 32 335 05 02; 32 231 21 70

misoko

Firma Azan prekursorem karm i przysmaków na Targach Bioexpo Warsaw

W dniach 30 września – 2 października odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Bioexpo Warsaw w Nadarzynie. W gronie wystawców po raz pierwszy zaprezentowała się firma Azan, wyłączny dystrybutor karm Brit i Carnilove w Polsce. Jako jedyny przedstawiciel  żywności dla psów i kotów na targach zaoferował bliższe zapoznanie z produktami tworzonymi w duchu troski o planetę. Karmy i przysmaki z serii Brit Care Insect cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem odwiedzających. Innowacyjne formuły oparte na białku pochodzącym z owadów, stworzone w szczególności dla psów wrażliwych i wymagających wsparcia w zakresie zdrowia skóry i jakości sierści ciekawiły nie tylko pod względem zastosowania, ale i procesu produkcji. Wytwarzanie karmy na podstawie wartości zero waste przy wykorzystaniu lokalnej produkcji i zastosowaniu opakowań odpowiednich do recyklingu idealnie wpisało się w ekologiczny aspekt targów. Cała seria  przykuwała uwagę, podobnie jak propozycja najnowszej linii karm Carnilove True Fresh. Doskonała przyswajalność i wysoka zawartość mięsa zachęcały, ale zdecydowana większość odwiedzających targi decydowała się na wypróbowanie karmy ze względu na jej wysoką smakowitość, kuszącą nawet najbardziej wybredne psy. Szerokie zainteresowanie unikatowymi recepturami tworzonymi zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju stanowiło twierdzącą odpowiedź związaną ze zwiększeniem potrzeby na tego typu produkty.

Horizon: strategia marki Zolux – patrząc dalej, widzimy więcej

Grupa Zolux podjęła wyzwanie społecznej odpowiedzialności biznesu i stworzyła autorską strategię Horizon pod hasłem „Patrząc dalej, widzimy więcej”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na współczesne problemy cywilizacyjne, takie jak kryzys klimatyczny i zagrożony dobrostan ludzi i zwierząt oraz zaznaczenie potrzeby jednoczenia się wokół wspólnego celu, jakim jest przeciwdziałanie tym niekorzystnym zjawiskom. Jednym z ważnych działań społecznych firmy jest walka z problemem bezdomności czworonogów i promowanie idei ich odpowiedzialnej adopcji. Zolux od kilku lat blisko współpracuje z Fundacją dla Szczeniąt „Judyta”, jest także wirtualnym opiekunem niepełnosprawnych psów będących pod jej opieką i sponsorem azylu „Judytowo”. Pracownicy Zolux Polska wraz z wolontariuszami Fundacji stworzyli wspólnie krótki film z udziałem „judytowych niepełnosprytków”, by pokazać, że tam, gdzie na pierwszym miejscu jest miłość i bliskość, widoczne na pierwszy rzut oka ograniczenia schodzą na najdalszy plan. Wyjątkowe wideo można obejrzeć na profilach Zolux Polska w serwisach Facebook, Instagram i Youtube. Spot ten jest zapowiedzią kolejnych wspólnych działań Judyty i Zoluxa, o których już niebawem usłyszymy w ogólnopolskich mediach. 

zolux horizon 1

Podziel się:

Spis treści

Najnowsze:

Jak czytać etykiety karm dla zwierząt?

Szeroki wybór karm, jaki obecnie mamy na rynku powinien ułatwiać znalezienie tej najbardziej odpowiedniej – niestety, nie zawsze tak jest. Opiekunowie stojący przed wyborem karmy

Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych

4. kwietnia przypada Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Przedstawicielki firmy Zolux Polska odwiedziły z tej okazji łódzkie i zgierskie schronisko dla zwierząt. Ich podopieczni dostali przysmaki

Akcesoria spacerowe dla psa i kota

Nadchodzi lato, a wraz z nim rozpoczyna się sezon spacerowy. Na ulicach i w parkach pojawiają się, spragnieni pieszych wędrówek, opiekunowie czworonogów wraz ze swoimi

DuckLove – ubrania najwyższej jakości

„Chciałabym, żeby moja marka była identyfikowana z wygodą, praktycznością i jakością. Zależy mi na zachowaniu harmonii między estetyką ubrań a ich funkcjonalnością, aby dawały radość

Powiązane artykuły