Marka ZOLUX rozbudowuje swoje fabryki i magazyny

Francuska grupa Zolux, producent i dystrybutor artykułów dla zwierząt, od wielu lat stawia odpowiedzialność społeczną biznesu i ochronę środowiska u podstaw swojej działalności.

Zobowiązania organizacji, zdefiniowane wokół 3 filarów: dobro pupila, satysfakcja w pracy, troska o planetę, szczegółowo określa autorski program Zolux Horizon: Patrząc dalej, widzimy więcej.  W związku z nim firma podejmuje liczne działania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt domowych i zmniejszenia negatywnego wpływu biznesu na środowisko. 

We Francji powstało Centrum R&D Zolux z wydzieloną jednostką ds. ekoprojektowania produktów. Nowości powstają przy współpracy z lekarzami weterynarii, a 1% dochodu z ich sprzedaży trafia do Stowarzyszenia YouCare działającego na rzecz ochrony bioróżnorodności. 

 Obecnie Zolux intensywnie rozbudowuje własne zaplecze fabryczno-magazynowe. Inwestycje te służyć mają dalszemu rozwojowi produkcji własnej na terenie Europy i maksymalnemu zmniejszaniu śladu węglowego na każdym etapie działalności. 

 Kilka miesięcy po otwarciu nowego magazynu o powierzchni 12500 m² na północy Francji, firma rozpoczyna prace renowacyjne w nowo nabytym budynku o powierzchni 10000 m² mieszczącym się w Saintes. 4000 m² jego całkowitej powierzchni zająć mają biura zaprojektowane zgodnie z eko-trendem, 3500 m² zaadoptowane zostanie na strefę magazynową, zaś pozostałe 2500 m² wypełni laboratorium i część produkcyjna dla artykułów higienicznych i zdrowotnych dla zwierząt.

Podziel się:

Spis treści

Najnowsze:

Versele-Laga wspiera niewidome oraz niedowidzące koty

pomoc kotom niewidomym oraz niedowidzącym. Tylko w roku 2022 pod ich opieką znalazło się 407 podopiecznych. Wszystkie kociaki zazwyczaj przechodzą długie i kosztowne leczenie, które wiąże się z wielomiesięcznym pobytem w domach tymczasowych.

Dolina Noteci na targach Zoomark International 2023 w Bolonii

Zoomark International 2023 to najważniejsze wydarzenie branży zoologicznej w Europie, które gromadzi największe korporacje z całego świata i społeczność branży zoologicznej. Oferuje Show Experience, które pozwala na bezpośrednią interakcję z najnowszymi innowacjami w sektorze zwierząt domowych.