Strona główna Magazyn WIELKI POWRÓT ANIMALS’ DAYS PTAK WARSAW EXPO
0

WIELKI POWRÓT ANIMALS’ DAYS PTAK WARSAW EXPO

WIELKI POWRÓT ANIMALS’ DAYS PTAK WARSAW EXPO

ANIMALS’ DAYS, targi branży zoologicznej o największym formacie pośród porównywalnych imprez targowych, powracają w nowym terminie 4 – 6 września 2020.

Przesunięcie terminu podyktowane było sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i na świecie.

Dziś o jesiennych wydarzeniach targowych pisać trzeba nie tylko w kontekście liczby wystawców, programu merytorycznego czy atrakcji, ale przede wszystkim w kontekście bezpieczeństwa

Rozmawia: Patryk Pawłowski

ANIMALS’ DAYS to targi, w których uczestniczą setki wystawców i dziesiątki tysięcy odwiedzających. Jak będzie wyglądała formuła targów w nowej rzeczywistości?

Animals’ Days: Ośrodek targowy PTAK Warsaw Expo spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa przewidziane dla organizatorów wydarzeń wystawienniczych. Jako jedyny obiekt w Polsce dysponujemy powierzchnią ekspozycyjną pozwalającą na jednoczesne uczestnictwo w targach nawet 35 tys. osób dziennie (przy zachowaniu zalecanej przestrzeni 4 m2/os.). Wszystkie hale wyposażone są w zaawansowane systemy wentylacji, systemy pozwalające na szybki pomiar temperatury uczestnikom targów oraz wysokiej klasy mechanizmy rejestrujące liczbę osób wchodzących, co pozwala na natychmiastową weryfikację i kontrolę. Dodatkowo dysponujemy platformą do umawiania spotkań B2B, co przyczyni się do ograniczenia przypadkowych kontaktów. Dzięki temu tylko nasz obiekt jest w stanie utrzymać wymagania dotyczące bezpieczeństwa bez uszczerbku dla jakości imprezy, liczby wystawców i odwiedzających. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ochrony zdrowia wystawcom i uczestnikom Animals’ Days, tak aby targi były bezpieczną formą spotkań.

Czy w związku ze zmianą terminu targów oraz ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej będą jakieś zmiany w harmonogramie wydarzenia?

Nie przewidujemy większych zmian w harmonogramie i atrakcjach imprezy. Jedyną zauważalną zmianą na chwilę obecną jest brak Światowej Wystawy Kotów. Aktualne pozostają natomiast:  jedyna w Polsce potrójna Wystawa Kynologiczna Psów Rasowych, Halowe Zawody Agility o Puchar Puriny oraz Międzynarodowe Zawody w Aquascapingu oraz pokazy aranżowania akwariów. Odbędą się także konferencje i warsztaty, na które czekają profesjonaliści i bez których ciężko byłoby zrealizować cel wydarzenia, jakim jest dzielenie się doświadczeniem, wiedzą i najnowszymi rozwiązaniami przygotowanymi przez branżę. Wszystko oczywiście odbędzie się zgodnie z wytycznymi GIS, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa zarówno w odniesieniu do środków higieny, jak i wymaganych bezpiecznych odległości pomiędzy stoiskami i odwiedzającymi. Dla naszych wystawców udział w targach jest szansą na poprawę wyników sprzedażowych, a dla odwiedzających profesjonalistów źródłem informacji o zmianach zachodzących w branży i szansą na korzystne zakupy. 

Czy przyjmują Państwo jeszcze zgłoszenia firm zainteresowanych prezentacją swojej oferty w trakcie Animals’ Days? Do targów pozostały właściwie 2 miesiące.

Dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi stoiskami w ramach zaplanowanej wcześniej aranżacji, ale w razie potrzeby jesteśmy w stanie uruchomić kolejne hale wystawiennicze.

W terminie 4 – 6 września 2020 nasze targi są jedynym zaplanowanym wydarzeniem na ten moment, więc przestrzeń nas nie ogranicza. Jesteśmy przygotowani na zbudowanie imprezy, która pomimo wcześniej wspomnianych ograniczeń będzie sukcesem dla wszystkich firm biorących w niej udział. Wierzymy, że po okresie kwarantanny, braku bezpośrednich spotkań targi Animals’ Days będą doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, znalezienia kolejnych dostawców czy, w wielu przypadkach, nawet na odbudowanie swojej pozycji na rynku po miesiącach zastoju gospodarczego, szczególnie w obliczu braku innych ważnych imprez branżowych. Pamiętajmy, że targi w Norymberdze zostały przeniesione na 2021 rok, tym samym ANIMALS’ DAYS będą wyjątkową i właściwie jedyną okazją do prezentacji nowości szerokiej grupie profesjonalistów.

www.animalsdays.eu/

(0)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close