Strona główna Magazyn Puls branży WHO: nie ma dowodów na to, by psy, koty i inne zwierzęta domowe mogły zakazić się koronawirusem
0

WHO: nie ma dowodów na to, by psy, koty i inne zwierzęta domowe mogły zakazić się koronawirusem

WHO: nie ma dowodów na to, by psy, koty i inne zwierzęta domowe mogły zakazić się koronawirusem

Światowa Organizacja Zdrowia uspokaja: nie ma dowodów na to, by psy, koty czy inne zwierzęta domowe mogły zakazić się koronawirusem. Władze Hongkongu, gdzie w lutym zdiagnozowano wirus u psa, poinformowały, że po ponownych testach pies okazał się zdrowy.


Jak podaje portal naukawpolsce.pap.pl:

Objęty kwarantanną szpic, należący do osoby zainfekowanej Covid-19, który w testach miał wcześniej wynik „lekko pozytywny”, nie ma koronawirusa.

Wcześniej jednak, gdy podejrzewano, że pies został zakażony, władze Hongkongu zaleciły 14-dniową kwarantannę psów, kotów i innych ssaków domowych należących do osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Nie ma żadnych dowodów na to, że zwierzęta domowe mogą być źródłem infekcji ani że mogą zachorować na Covid-19. Ich właściciele powinni przestrzegać zasad higieny, ale nie powinni być zbytnio zaniepokojeni i w żadnym razie nie powinni porzucać swoich zwierząt – poinformował rzecznik wydziału rolnictwa, rybołówstwa i konserwacji w administracji Hongkongu. (PAP)

(0)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *