Strona główna Magazyn Warto wiedzieć Ile wart jest rynek karm dla psów?
0

Ile wart jest rynek karm dla psów?

Ile wart jest rynek karm dla psów?

Sprzedaż karm mokrych i suchych dla psów w Polsce wykazuje stabilną tendencję wzrostową. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to największa i najbardziej prestiżowa kategoria zoologiczna, która odpowiada za przeszło 1/3 wartości całego rynku zoologicznego w Polsce. Sprawdźmy, jak prezentują się prognozy dla niej na rok 2017

Mateusz Karatysz, redaktor naczelny magazynu „Rynek Zoologiczny”

Według wszelkich dostępnych źródeł populacja psów w Polsce od wielu lat oscyluje w okolicach 7 mln zwierząt. Dane te mają potwierdzenie w wynikach za rok 2016, według Euromonitor International żyło wtedy w Polsce ok. 7 mln 61 tys. psów. Wynik ten plasuje nas w pierwszej piątce krajów europejskich.

Wysoka liczba psów nie pozostaje bez wpływu na wartość rynku karm. Ten według prognoz na 2017 r. ma być wart ponad 1 mld 200 mln zł. Trzeba oczywiście pamiętać, że wartość ta generowana jest przez wszystkie kanały dystrybucji produktów zoologicznych. W dużym uproszczeniu przyjąć można, że 2/3 z tej wartości generuje kanał FMCG, a więc dyskonty, hiper- i supermarkety etc., pokaźny udział mają w tym „torcie” profesjonalne sklepy zoologiczne oraz Internet.

Systematyczny wzrost wartości rynku karm dla psów to w dużej mierze zasługa kilku trendów: humanizacji, ponieważ coraz więcej ludzi traktuje zwierzę jak członka rodziny, a wręcz jako substytut dziecka; premiumizacji, ponieważ właściciele zwierząt zaczynają kierować się w swoich wyborach konsumenckich wiedzą na temat produktów; rosnącej popularności ras małych i miniaturowych, które odpowiadają gustom mieszkańców powstających blokowisk.

(1226)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *