Strona główna Magazyn Warto wiedzieć Ile wart jest rynek karm dla kotów?
1

Ile wart jest rynek karm dla kotów?

Ile wart jest rynek karm dla kotów?

Wybredni smakosze – tak o kotach mówią ich właściciele. Nie ma w tym grama kłamstwa, koty to zwierzęta, które nie zjedzą wszystkiego, co podłożymy im „pod nosy”. Fakt ten sprawia, że producenci karm dwoją się i troją nad optymalnymi składami oraz smakowitością. Jak niespecyficzne wymagania kotów przekładają się na rozwój rynku pet food?

Mateusz Karatysz, redaktor naczelny magazynu „Rynek Zoologiczny”

Warto zauważyć, że liczba kotów w Polsce systematycznie rośnie – nie są to spektakularne wzrosty, jednak w 2016 r. żyło ich w naszym kraju przeszło 6 mln. Taka wartość daje Polsce 6. miejsce w Europie. Podobnie jak w przypadku psów ma to niebagatelne odzwierciedlenie w wartości rynku karm dla kotów.

Ta wartość nadal rośnie – w ciągu ostatnich kilku lat dynamika tego wzrostu była zdecydowanie wyższa niż w przypadku karm dla psów, co spowodowało, że wartości sprzedaży obu segmentów pet food – karm dla psów i kotów – niemal się zrównały. Prognoza na rok 2017 przewiduje, że rynek karm dla kotów wart będzie ponad 1 mld 150 mln zł.

Na rozwój tego rynku wpływa m.in. fakt, iż koty stają się ulubionymi zwierzętami domowymi dla osób starszych – a tych sukcesywnie w naszym kraju przybywa. To właśnie statystycznie w ich domach żyje w Polsce najwięcej kotów i nie można się temu dziwić. Są one mało absorbujące, a potrafią jednocześnie okazać się wiernymi kompanami.

 

(380)

Comment(1)

  1. Niestety gotowe karmy nie zawierają preparatu na odkłaczanie. Dlatego swojemu sierściuchowi dodaję pastę trichocat vetexpert. Jest to ważne bo zbita sierść w żołądku kota to same problemy.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *