Strona główna Magazyn W tym biegu każdy jest zwycięzcą. II edycja DOG RUN

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. II edycja DOG RUN

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. II edycja DOG RUN

25 sierpnia w Krakowie na Błoniach odbędzie się Ogólnopolski Bieg Dobroczynny z psami Dog Run. Głównym celem imprezy, która już po raz drugi skupi wokół siebie wszystkich miłośników zwierząt, jest pozyskanie środków finansowych na rzecz istniejącego w Krakowie od 1864 roku Towarzystwa Opieki nad zwierzętami


Jak informują organizatorzy imprezy, propagowanie idei pomocy zwierzętom poprzez przekazywanie zebranych środków finansowych na rzecz czworonogich podopiecznych krakowskiego schroniska i fundacji La Fauna to nie jedyny cel zbliżającego się wydarzenia. Równie ważnymi jego aspektami są popularyzowanie właściwej opieki i pielęgnacji zwierząt, promowanie zachowań wpływających na tworzenie pozytywnych relacji pomiędzy człowiekiem a jego czworonożnym przyjacielem, a także krzewienie aktywność fizycznej.

Podczas imprezy odbędą się dwa biegi dookoła Błoń po specjalnie wytyczonych trasach. W tym roku biegi rozegrane zostaną na części trawiastej Krakowskich Błoń, co jest nowością w odniesieniu do poprzedniej edycji wydarzenia. Jeden z nich odbędzie się na dystansie 6 km, a drugi 3 km. W edycji Dog Run 2018 każdy uczestnik, który wraz ze swoim psem ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a trzech zawodników, którzy zgodnie z przyjętą klasyfikacją osiągną najlepsze wyniki czasowe, otrzyma nagrody finansowe. Jest zatem o co walczyć.

Ponieważ cel imprezy jest bardzo szeroki, a punktem jej wyjścia i fundamentem filozofii są miłość i szacunek dla zwierząt, organizowanej akcji towarzyszyć będą liczne wydarzenia poboczne. Do współpracy związanej z organizacją tej niecodziennej i bardzo wyjątkowej przygody zaproszonych zostało wielu ludzi, których z pewnością uznać można za specjalistów i znawców w swoich dziedzinach. Każdy z uczestników i gości będzie mógł skorzystać z cennych rad behawiorystów i treserów psów, specjalistów związanych na co dzień z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i Fundacją La Fauna, przedstawicieli czołowych lecznic weterynaryjnych znajdujących się na terenie Krakowa, jak i osób związanych od lat ze sklepami zoologicznymi, które zajmują się w sposób profesjonalny sprzedażą szerokiej gamy produktów dla zwierząt.

Organizator gwarantuje, że każdy miłośnik zwierząt – nie tylko ten, który dodatkowo lubi biegać – znajdzie w trakcie imprezy coś, co z pewnością go zainteresuje oraz poszerzy jego wiedzę i sposób patrzenia na swoją relację z ukochanym czworonogim towarzyszem. Szkolenia behawioralne oraz z dogtreekingu i tresury psów, prezentacje różnego rodzaju karm i pokazy groomerskie, zajęcia z zoofizjoterapii i liczne stoiska (w tym adopcyjne) to tylko początek tego, co czeka każdego, kto zdecyduje się wziąć udział w imprezie. Organizator informuje bowiem, że lista atrakcji i wydarzeń ciągle rośnie, gdyż nieustannie zgłaszają się osoby chcące wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu.

Zapisy na II edycję Dog Run już wystartowały, a wysokość opłat startowych zmienia się wraz z upływem czasu, jaki pozostał do wydarzenia. Dodatkowo podkreślić należy, że maksymalna liczba uczestników dla każdej z konkurencji jest ograniczona, dlatego warto już dziś zdecydować się na udział w imprezie.

 

 

(49)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *