Strona główna Magazyn Temat miesiąca Sklepy stacjonarne mocno (z)mobile(izowane)
0

Sklepy stacjonarne mocno (z)mobile(izowane)

Sklepy stacjonarne mocno (z)mobile(izowane)

„W handlu czy usługach komunikacja jest rzeczą kluczową. Ale kiedy spojrzymy na porównanie sklepy stacjonarne vs sklepy e-commerce widać wyraźnie, że sklepy stacjonarne komunikują się bardziej” – mówi Paweł Tkaczyk, dyrektor generalny agencji reklamowej Midea. Według badania przeprowadzonego przez IPSOS dla SMSAPI sklepy stacjonarne chętniej wykorzystują takie narzędzia, jak komunikacja mobilna

Opracował: Mateusz Karatysz, redaktor naczelny

Według badania aż 70% sklepów stacjonarnych deklaruje wydatki na komunikację mobilną. Z tego aż 51% firm odnotowało wzrost wydatków na komunikację mobilną w 2015 r. w stosunku do 2014 r.

1
Aż 79% sklepów stacjonarnych wykorzystuje mailing w celu wysyłki ogólnych ofert handlowych. Nieco ponad 66% przygotowuje spersonalizowane oferty handlowe, a 60% sklepów wykorzystuje mailing do klientów w trakcie realizacji zamówień.

2

Spośród najbardziej popularnych social mediów sklepy wskazały kolejno na Facebooka, YouTube oraz Instagram.

3

Wnioski

Zarówno sklepy stacjonarne, jak i e-commerce wskazują płatności mobilne jako najważniejszy trend w komunikacji mobilnej. Na dalszych miejscach znajdują się kampanie wielokanałowe i marketing. Wyraźnie widać wzrost wydatków na komunikację mobilną, z czego był on największy w przypadku handlu tradycyjnego.

4

Co na to odbiorcy?

Według badania ponad 33% Polaków w wieku powyżej 15 lat otrzymuje oferty handlowe na telefon komórkowy. Aż 44% badanych dopuszcza możliwość skorzystania z tak dostarczonej oferty. Polacy najchętniej odnoszą się do oferty handlowych przekazywanych przez SMS (25%). Przez e-mail informowanych o ofertach chce być 14% respondentów, a poprzez aplikację 7%.

5

Badanie IPSOS dla SMSAPI pokazuje, w jaki sposób w erze mobilnej zmienia się nasz świat, sposób docierania do klienta, ale także dlaczego musimy podążać w tym kierunku – w stronę oczekiwań klientów. Ogólne jego wyniki potwierdzają, że najlepsze lata marketingu mobilnego dopiero przed nami i nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie.

6

(448)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *