Strona główna Magazyn Warto wiedzieć Sklepy potrzebują Akademii!
0

Sklepy potrzebują Akademii!

Sklepy potrzebują Akademii!

Za nami ostatnie spotkanie z cyklu IV edycji Akademii Rynku Zoologicznego. Spośród wszystkich przeszkolonych uczestników aż 98% zapowiada swój udział w projekcie w przyszłym roku. Taki wynik pokazuje, jak wielką popularnością cieszą się szkolenia „Rynku Zoologicznego”

Oprac. Weronika Szymaniak, Patryk Pawłowski

Tegoroczna Akademii Rynku Zoologicznego wchodziła w skład szerszego projektu prowadzonego przez redakcję „Rynku Zoologicznego”, który nastawiony był na rearanżację przestrzeni handlowej sklepów zoologicznych. W ramach szkolenia prezentowane były materiały wyjaśniające zasady organizacji przestrzeni handlowej placówek zoologicznych: strefy wejścia, dekompresji, cen regularnych, promocji i wyprzedaży oraz strefy kasy.

Podczas szkoleń uczestnicy brali również udział w warsztatach, których celem było przygotowanie makiety sklepu zoologicznego z uwzględnieniem wspomnianych stref handlowych.

Projekt wzbudził bardzo pozytywne odczucia wśród jego uczestników. Z przeprowadzanych po każdym spotkaniu ankiet wynika, że spośród wszystkich przeszkolonych gości aż 98% stwierdziło, że marka Akademii Rynku Zoologicznego kojarzy im się pozytywnie. Uczestnicy zwrócili uwagę przede wszystkim na wysoki poziom praktycznej przydatności zaprezentowanych treści i zdobytych umiejętności – 87% przeszkolonych oceniło szkolenie w taki sposób. Ankietowani stwierdzili ponadto jednogłośnie, że z przyjemnością poleciliby udział w Akademii innym. Warto ponadto zaznaczyć, że spośród wszystkich szkoleń branżowych znanych uczestnikom to właśnie Akademia Rynku Zoologicznego plasuje się na pierwszej pozycji pod względem rozpoznawalności marki.

Pozytywny wizerunek szkolenia wyraźnie przełożył się na sposób postrzegania jego partnerów. Aż 74% ankietowanych sklepów przyznało, że obecność partnerów ma wpływ na odbiór ich wizerunku jako bardziej profesjonalnego oraz jest istotnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu współpracy z nowymi dostawcami.

Z przeprowadzonego badania wynika, że Akademia Rynku Zoologicznego jest sprawnym narzędziem budowania i umacniania pozytywnego wizerunku firm partnerskich, które w oczach swoich potencjalnych klientów stają się atrakcyjniejszym partnerem branżowym. Potwierdzają to liczne kontakty biznesowe między firmami wspierającymi Akademię a właścicielami sklepów zoologicznych podejmowane zarówno w trakcie samych szkoleń, jak i w ich następstwie.

Całościowa ocena szkolenia zdaniem 93% ankietowanych jest dobra lub bardzo dobra.

 

*zaprezentowane dane pochodzą z ankiet przeprowadzanych wśród uczestników każdego szkolenia z cyklu IV edycji Akademii Rynku Zoologicznego

 

 

 


John Winnicki, sklep zoologiczno-wędkarski John

Wypowiedź z „Rynku Zoologicznego”, lipiec 2018

Wiele razy brałem udział w szkoleniach zorganizowanych przez „Rynek Zoologiczny”. Muszę przyznać, że zawsze byłem mile zaskoczony tematami poruszanymi na spotkaniach, sposobem ich prowadzenia oraz fachowością podejścia do zagadnień. Za każdym razem po szkoleniu robiłem zmiany w swoim sklepie – wdrażałem w życie to, czego się nauczyłem.

 


Bartosz Sulka, sklep zoologiczny Avicari

Wypowiedź z „Rynku Zoologicznego”, sierpień 2018

Akademia Rynku Zoologicznego to wspaniała inicjatywa, która sprawiła, że kojarzę „Rynek Zoologiczny” nie tylko z miesięcznikiem. Miałem to szczęście i byłem na wszystkich edycjach tego wspaniałego wydarzenia, które za każdym razem znacznie wzbogaca moje doświadczenia i rzuca nowe światło na sprawy, które mogłyby się wydawać oczywiste. Polecam, zachęcam, zapraszam!


 

 

 

(128)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *