Strona główna Magazyn Puls branży Skład Karmy i Fish4Dogs Polska wspierają psich sportowców
0

Skład Karmy i Fish4Dogs Polska wspierają psich sportowców

Skład Karmy i Fish4Dogs Polska wspierają psich sportowców

Fish4Dogs i Skład Karmy kibicują i karmią psy Marka Rogalskiego-Janc – czterokrotnego Mistrza Polski i potrójnego Mistrza Świata w psich zaprzęgach

Marek Rogalski-Janc z Dark Speeders Fish4Dogs Team uprawia 3 dyscypliny sportowe wraz ze swoimi sześcioma psami rasy Siberian Husky:

Canicross – zaprzęg składa się z zawodnika poruszającego się pieszo i psa

Bikejoring – zaprzęg składa się z maszera, poruszającego się na rowerze i psa

Scooter – zaprzęg składa się z zawodnika poruszającego się na nartach biegowych i psa

Jednym z najistotniejszych elementów w trenowaniu psów zaprzęgowych jest ich karmienie. Zimno i intensywne treningi bardzo zwiększają zapotrzebowanie na energię u psów. Z drugiej strony jedzenie musi być lekkostrawne i zapewniać odpowiednie minerały, tłuszcze i białka w odpowiednich proporcjach. Psy podczas szybkiego, intensywnego biegu poddane są obciążeniu organizmu, który musi mieć zapewnioną optymalną wydolność. Ich stawy narażone są w pracy oraz w codziennych zabawach na kontuzje. Muszą być cały czas w świetnej kondycji, więc żywienie jest jednym z kluczowych elementów ostatecznego sukcesu.

Od ponad roku głównym składnikiem diety psów z Dark Speeders Fish4Dogs Team jest doskonała, optymalnie zbilansowana i lekkostrawna karma Fish4Dogs Finest Salmon. Psy dostają też surowe mięso wołowe. Karma Fish4Dogs zawiera wszystko co niezbędne i nigdy nie było problemów żywieniowych ani trawiennych. W okresie zimowym psy dostają dodatkowo Olej z Łososia, również Fish4Dogs. Najmłodsza suczka w Team’ie – Frigga je specjalną, zbilansowaną dla szczeniaków karmę Fish4Dogs Finest Ocean White Fish Puppy. W czasie treningów psy są nagradzane przysmakami Fish4Dogs Sea Jerky z suszonych skór rybich.

Plany Marka Rogalskieho-Janc są ambitne. Już od połowy października będzie się ścigał najpierw na ME w Szwecji, potem na MŚ na Słowacji. Chciałby również wystartować w lutym na śniegu we Francji i powalczyć o trofea zimowe.


Skład Karmy – Fish4Dogs Polska Sp. z o.o.

t: +48 796 047 024 | e: michal@skladkarmy.pl

www.skladkarmy.pl

(26)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *