Strona główna Magazyn Warto wiedzieć W sieci stawiamy na mocne brandy
0

W sieci stawiamy na mocne brandy

W sieci stawiamy na mocne brandy

Karma nutrilove została przygotowana zgodnie z najnowszymi trendami w żywieniu zwierząt, nie zawiera konserwantów, GMO i sztucznych barwników, przy tym jej cena jest bardzo konkurencyjna, co dodatkowo zachęca klientów do zakupu”. O kulisach wprowadzenia nowej marki karm, strategiach promocyjnych oraz planach na przyszłość mówi Łukasz Dela, właściciel sieci Leopardus

Rozmawia: Mateusz Karatysz

Prowadząc ogólnopolską sieć zoologiczną otrzymują Państwo zapewne bardzo wiele ofert produktowych. Jak wygląda proces selekcji tych najbardziej interesujących?

Przy wyborze produktów opieramy się przede wszystkim na informacjach, jakie znajdują się na produkcie, na naszych testach oraz spostrzeżeniach, jak również na opiniach klientów, których często szukamy też w Internecie.

Czy stosują Państwo te same kryteria oceny zarówno do karm, jak i innych kategorii produktowych?

Nie do końca. Wiadomo, że w produktach typu karmy liczy się przede wszystkim skład oraz jakość, oczywiście nie można pominąć części wizualnej, jednak w tym przypadku nie jest ona najważniejszym aspektem. Zupełnie inaczej jest przy produktach typu smycze, obroże, czy zabawki, tutaj wygląd produktu wysuwa się na pierwszy plan.

Ostatnio w Państwa ofercie pojawiła się linia produktów nutrilove. Dlaczego zdecydowali się Państwo wprowadzić właśnie te karmy?

Karma nutrilove została przygotowana zgodnie z najnowszymi trendami w żywieniu zwierząt, nie zawiera konserwantów, GMO i sztucznych barwników, przy tym jej cena jest bardzo konkurencyjna, co dodatkowo zachęca klientów do zakupu.

Jak przebiega współpraca z producentem nutrilove?

Nasza współpraca przebiega bezproblemowo, producent nutrilove dokłada wszelkich starań, aby dostawy były u nas na czas. Terminowość, rzetelność oraz jakość to cechy, których szukamy u naszych kontrahentów, dodatkowo partnerskie podejście do współpracy, co owocuje pozytywnymi stosunkami biznesowymi, które z kolei przekładają się na korzyści zarówno dla nas, jak i dla naszych kontrahentów.

Czy wprowadzili Państwu od razu pełną ofertę tych karm?

Na początek zdecydowaliśmy się na linie karm suchych dla psa, jednak obserwując sprzedaż, nie wykluczamy poszerzenia asortymentu o karmy mokre oraz o linie produktów dla kota.

Wprowadzając markę nutrilove zdecydowali się Państwo przyjąć zupełnie nowy brand. Czy wspólnie z producentem prowadzą Państwo dedykowane działania wspierające sprzedaż na sklepach?

Tak, od momentu wprowadzenia karmy do sklepów, przygotowaliśmy wspólnie szereg promocji, które dodatkowo zmotywowały klientów do zakupu.

Czy w kwestii promocji marek stawiają Państwo tylko na te akcje, które przygotowują dostawcy produktów, czy też mają Państwo własną strategię promocji wybranych marek/kategorii produktów?

Oczywiście prowadzimy również własne działania promocyjne, to w zasadzie na nich opiera się promocja produktów i marek. Firmy, z którymi współpracujemy, bardzo chętnie wspierają nas w tych działaniach, natomiast sam pomysł i jego realizacja kreowane są u nas. Akcje tematyczne, e-mail marketing, media społecznościowe, specjalne promocje, ponadto z chęcią przyłączamy się do akcji, które organizują centra handlowe, w których mamy swoje sklepy.

W jakim kierunku zmierzał będzie dalszy rozwój sieci Leopardus? Będą Państwo otwierać kolejne placówki, czy raczej koncentrować się na optymalizacji tych obecnie działających?

Aktualnie zamierzamy koncentrować się na rozwoju sklepów, które już otworzyliśmy. Doskonale jednak wiadomo, że rozwój firmy jest dla nas priorytetem, w związku z tym nie wykluczamy otwarcia nowych punktów w przyszłości.

 

 

Charakterystyka sieci Leopardus

Liczba sklepów: 18 sklepów

Powierzchnia największego sklepu: 413 m2, Park Handlowy Zakopianka, Kraków

Lokalizacje: Kraków, Warszawa, Katowice, Łódź, Poznań, Wrocław, Lublin, Lubin, Rzeszów, Chorzów, Kutno, Płock

 

(267)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *