Strona główna Magazyn Temat miesiąca Rynek zoologiczny we Włoszech
0

Rynek zoologiczny we Włoszech

Rynek zoologiczny we Włoszech

Włoska zoologia wykazuje pozytywne przejawy wzrostu. Włosi coraz chętniej decydują się na zakup karm i akcesoriów wysokiej jakości, wspierając przy tym handel w tym segmencie

Paula Flore, Euromonitor International

Źródło: PETS INTERNATIONAL

Tłumaczenie: Mateusz Karatysz

Premiumizacja

Włoska branża zoologiczna wykazała w 2017 r. wzrost, który był spowodowany przede wszystkim zwiększonym zainteresowaniem właścicieli zwierząt wysokiej jakości karmami i akcesoriami. Zostało to w szczególności odnotowane w obszarze jedzenia dla psów i kotów, gdzie pojawił się popyt na wysokiej jakości pokarm grain free oraz jedzenie organiczne. Równie mocne wzrosty dotyczyły produktów dedykowanych zwierzętom konkretnej, rasy, wielkości czy wieku. Generalizując, wzrost sprzedaży produktów pet care został napędzony we Włoszech przez zwiększającą się siłę nabywczą klientów.

Międzynarodowi gracze

Międzynarodowi producenci wiodą prym na tamtejszym rynku pet care. We Włoszech działa w pełni aktywnie tylko kilku krajowych producentów: Rinaldo Franco SpA, Morando SpA i Monge & C SpA. Są obecne w tym kraju takie międzynarodowe koncerny, jak Nestlѐ Purina PetCare Italia, który ma swoje fabryki w Portogruaro i Udine.

Konkurencyjne środowisko

Konkurencyjność włoskiej branży zoologicznej zyskała na sile w 2017 r., m.in. przez pojawienie się wielu drobnych producentów. Presja cenowa staje się coraz bardziej dostrzegalna wraz z obecnością producentów marek własnych, którzy przewidują wzmożone działania promocyjne i reklamowe. Wraz ze wzrostem popularności handlu w Internecie w 2017 r. rosła również walka cenowa pomiędzy produktami ze średniej i wysokiej półki cenowej.

Sprzedaż internetowa

Handel internetowy cieszy się rosnącą popularnością wśród właścicieli zwierząt we Włoszech, co widać we wzrostach sprzedaży w tym kanale. Działa tam kilka popularnych porównywarek cenowych, a w sprzedaż produktów zoologicznych w tym kanale zaczynają angażować się również sklepy stacjonarne.

Kontynuacja wzrostów

Wzrost wartości branży zoologicznej napędzany będzie w dalszym ciągu przez cieszące się coraz większą popularnością produkty premium, a także specjalistyczne dodatki zdrowotne. Nie bez znaczenia pozostanie w tym przypadku niewielki, ale ciągły wzrost populacji psów i kotów.

Benefity przynosi również humanizacja oraz edukacja właścicieli zwierząt w zakresie żywienia i utrzymania dobrostanu ich pupili.

(202)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *