Strona główna Nowości Renske BIO – mokre karmy w 100% organiczne dla psów i kotów
0

Renske BIO – mokre karmy w 100% organiczne dla psów i kotów

Renske BIO – mokre karmy w 100% organiczne dla psów i kotów

Przywiązujemy coraz większą wagę do zdrowego odżywiania siebie i swoich Pupili, stąd szybko rosnąca popularność karm organicznych dla psów i kotów. Dlatego w ofercie  Renske Natural Petfood nie mogło zabraknąć BIO produktów

To kompletne mokre karmy dla psów i kotów wyprodukowane w 100% z organicznych certyfikowanych składników. Do produkcji wykorzystano tuszki, szyje, skrzydełka i wątróbkę. Karmy bogate są w kwasy Omega-3, dzięki dodatkowi siemienia lnianego z upraw ekologicznych.  Karmy nie zawierają sztucznych dodatków, konserwantów, barwników  czy wzmacniaczy smaku. 

Dostępne są 2 wersje smakowe dla psów w opakowaniach 300 g: BIO wołowina i BIO kurczak z indykiem oraz 2 w opakowaniach 500 g: organiczna wołowina z kurczakiem  i organiczny kurczak z indykiem. Dla kotów dostępne w opakowaniach 85 g:  BIO wołowina (91%) i BIO kurczak (85%) z indykiem (6%). Ta ostatnia jest zdobywcą głównej nagrody w kategorii karmy mokre w Plebiscycie Sfinksy.    

Dlaczego wołowina i drób organiczny?

Mięso ekologiczne ma wyższą jakość i lepsze właściwości odżywcze niż mięso pochodzące z prowadzonych metodami przemysłowymi hodowli konwencjonalnych. Najistotniejszą różnicą jest, potwierdzona w wielu badaniach naukowych, lepsza kompozycja tłuszczów.Większą zawartość cennych kwasów Omega-3 stwierdzono m.in. podczas badań mięsa  wołowego, a także drobiowego. Duńskie badania naukowe (przeprowadzone przez Uniwersytet Aarhaus oraz Uniwersytet w Kopenhadze) wykazały, że oprócz lepszej kompozycji kwasów tłuszczowych ma ona także więcej witamin.Jakość mięsa zależy od jakości spożywanej przez krowy trawy. Trawa jest naturalną paszą dla bydła, a jej spożywanie przekłada się na jakość nie tylko mięsa, ale także mleka. Są one tym lepsze, im więcej naturalnej paszy mogą jeść krowy.

Bogactwo natury – siemię lniane  i zioła

Organiczne siemię lniane dodane do karmy jest źródłem Omega -3 oraz dwóch rodzajów błonnika – pierwszy rodzaj korzystnie wpływa  na obniżanie poziomu glukozy i cholesterolu we krwi; drugi – poprawia perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom.

Dodatek unikalnej kombinacji ziół o właściwościach leczniczych i odżywczych (m.in. pokrzywa, dzika róża, anyż, rumianek, melisa, Echinacea)  wspomaga pracę układu trawiennego. Wpływa także na podniesienie odporności organizmu. Odpowiada za to Echinacea (jeżówka), która zalecana jest by zapobiec ewentualnym infekcjom, lecz także w stanach wyczerpania i osłabienia organizmu. Dzika róża jest z kolei niezwykle bogatym źródłem witaminy C.

Zioła obecne w karmie  pomagają także w złagodzeniu objawów alergicznych. Rumianek jest przeciwzapalny i przeciwalergiczny. Melisa i rumianek posiadają właściwości uspokajające, co ma znaczenie w leczeniu zmian skórnych. Pokrzywa wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwświądowe.

Warto pamiętać, że zioła pochodzące z upraw ekologicznych rosną w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Do uprawy nie stosuje się żadnych sztucznych środków ochronnych czy nawozów. Dlatego tak uprawiane rośliny mają zdecydowanie więcej aktywnych substancji oraz witamin i minerałów.

Co oznacza, że karmy Renske BIO są w 100% organiczne?

Organiczne oznacza naturalne; bez stosowania środków chemicznych.  W przypadku żywności ekologicznej  nie stosuje się żadnych pestycydów ani chemicznych nawozów sztucznych. Produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska, zwierząt i ludzi. Nasze produkty posiadają certyfikat SKAL (organizacja kontrolna w Holandii odpowiedzialna za certyfikację i inspekcję przedsiębiorstw ekologicznych w Holandii).

Nagroda główna „Sfinksy” dla karmy Renske Cat BIO kurczak z indykiem

W Plebiscycie „Sfinksy” karma mokra BIO dla kotów Bio kurczak z indykiem zdobyła nagrodę główną  w kategorii „Karmy mokre”. „Sfinksy” to jedyny w branży felinologicznej plebiscyt, w którym o wygranej decydują głosy konsumentów. Jego celem jest wyłonienie najlepszych, spośród dostępnych na polskim rynku, produktów i usług dedykowanych kotom.

Zapraszamy sklepy, kliniki weterynaryjne i wszystkich zainteresowanych do współpracy.    

Kontakt w sprawie współpracy: jk@best4animalcare.eu ; tel. 502 093 226  lub 58 624 99 22      

www.best4animalcare.eu  

(0)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *