Strona główna Magazyn Wywiady RAW PALEO. Powrót do korzeni w żywieniu psa
0

RAW PALEO. Powrót do korzeni w żywieniu psa

RAW PALEO. Powrót do korzeni w żywieniu psa

„W diecie paleolitycznej nie chodzi o to, że mamy sobie samemu upolować zwierzynę, tylko o dobór najwyższej jakości składników oraz sposób ich wytworzenia” – o tym, jak należy rozumieć powrót do korzeni, będący głównym założeniem linii karm RAW PALEO, a także o szczegółach oferty skierowanej do sklepów zoologicznych opowiadają Anna Derkacz i Ewelina Kassner, product managerki w firmie Vet Expert

Rozmawia: Patryk Pawłowski

Na Państwa stronie internetowej możemy znaleźć informację mówiącą o tym, że produkty Państwa marki tworzone są zgodnie z koncepcją „Based on evidence”. Co to oznacza?

Anna Derkacz: Koncepcja tworzenia produktów „Based on evidence” oznacza, że wykorzystywane w nich składniki posiadają działanie potwierdzone badaniami naukowymi. Wierzymy, że tylko sprawdzona skuteczność pozwoli nam realizować nasze obietnice złożone wobec opiekunów – silniejsze, zdrowsze i szczęśliwsze zwierzęta. Składy preparatów są opracowywane wspólnie z lekarzami weterynarii oraz naukowcami. Dotyczy to wysokiej jakości testów diagnostycznych, produktów pielęgnacyjnych, diet weterynaryjnych i suplementów. Sięga po nie tysiące lekarzy weterynarii, hodowców i opiekunów zwierząt w ponad 20 krajach.

Jednym z nowych produktów obecnych w Państwa ofercie są karmy suche i mokre dla psów marki RAW PALEO. Czemu produkt zawdzięcza swoją nazwę i co się za nią kryje?

A.D.: RAW PALEO to powrót do korzeni i naturalnego żywienia psa na każdym etapie jego życia. To nawiązanie do pierwotnej diety paleolitycznej. Naszą intencją było na nowo zdefiniować prawdziwe bogactwo składników, bez kompromisów – stąd w każdych 100 g produktu jest aż 80 g indyka. Są to świeżo przygotowane tuszki z indyka z dodatkiem sezonowych warzyw oraz słodkich ziemniaków. Karma zawiera jedno źródło białka z indyków z wolnego wybiegu. Bez zbóż, glutenu i konserwantów. Choć karma sucha jest na rynku od niedawna, otrzymaliśmy setki wiadomości od wymagających opiekunów, którzy potwierdzają znakomitą strawność i wyjątkowy smak. Naszym celem jest zapewnienie naturalnej witalności i zdrowia. Obecnie opiekunowie starają się zapewnić swoim psom  możliwość spełnienia ich potrzeb wynikających z naturalnych zachowań, czyli eksploracji środowiska, zabaw węchowych czy długich spacerów. Dobrze skomponowana dieta plus dbanie o dobrostan fizyczny i psychiczny oraz nasza miłość i troska – to najcenniejsze, co możemy zaoferować naszym psiakom.

Na przestrzeni wieków potrzeby żywieniowe naszych czworonożnych towarzyszy znacznie się zmieniły, a żywność jest dziś zupełnie inna. Co możemy rozumieć obecnie przez powrót do diety paleolitycznej? Czy nie jest to wyłącznie zabieg marketingowy?

A.D.: Nie. Dieta paleolityczna w praktyce oznacza, że eliminujemy z jadłospisu wszystkie surowce nieznane w okresie paleolitu, takie jak konserwanty, ulepszacze smaku, sztuczne barwniki oraz starannie dobieramy składniki naszej diety, czyli nie używamy zbóż, cukru, soli czy nabiału. Jako źródło węglowodanów wykorzystujemy warzywa i owoce. W tej diecie nie chodzi o to, że mamy sobie samemu upolować zwierzynę, tylko o dobór najwyższej jakości składników oraz sposób ich wytworzenia – w tym wypadku rozmawiamy o procesie produkcji karmy, który sprawia, że w krokiecie pozostają wszystkie najcenniejsze składniki. Poza tym karma ma krótki skład, a komponenty użyte do jej produkcji są najwyższej jakości – „human grade”, czyli zdatne do spożycia przez ludzi.

Komponując karmę mieliśmy także na uwadze wyzwania XXI wieku, czyli alergie. Dlatego w naszej karmie Raw Paleo nie ma składników często uznawanych za potencjalne alergeny, a jedno źródło białka zwierzęcego daje właścicielowi gwarancję, że przez przypadek nie poda się swojemu zwierzęciu karmy, która może wywołać objawy alergiczne. Rzecz jasna nie ma sztucznych substancji wzmacniających smak czy aromat. To dodatek tak dużej ilości świeżego mięsa do karmy sprawia, że jest ona tak niezwykle smakowita.

Jakie konkretnie produkty wchodzą w skład linii RAW PALEO?

A.D.: W skład linii Raw Paleo wchodzi karma sucha dostosowana do potrzeb, wieku i rozmiaru pupila. Dostępne opcje: Raw Paleo dla ras małych, średnich i dużych oraz dla szczeniąt i dorosłych. Wszystkie warianty są oparte na jednym źródle białka, jakim jest indyk. Bogate w sezonowe warzywa oraz dodatki funkcjonalne, które pełnią istotne funkcje prozdrowotne, wspomagając prawidłowy wzrost, rozwój i funkcjonowanie zwierząt w każdym wieku. 

Linia Karm RAW PALEO

Nowością jest karma wilgotna. Charakteryzuje ją także prosty skład, dużo wartościowego mięsa i podrobów (w składzie do 70% białka pochodzenia zwierzęcego – monoproteina) oraz brak zbóż i glutenu. Dostępne warianty smakowe to wołowina, jagnięcina oraz indyk w wersjach dla psów dorosłych, szczeniąt i dla psów z nadwagą. Zarówno karma sucha, jak i wilgotna nie zawierają w składzie żadnych sztucznych barwników, konserwantów czy ulepszaczy smaku oraz popularnych alergenów.

W jaki sposób produkty tej marki są dystrybuowane w Polsce? Z kim Państwo współpracują?

Ewelina Kassner: Produkty VetExpert dostępne są w gabinetach weterynaryjnych oraz dobrych sklepach zoologicznych. Współpracujemy ze znaną firmą Maced, która odpowiada za dystrybucję karm Raw Paleo oraz suplementów i kosmetyków z linii zoologicznej w kanale zoologicznym.

Czy sprzedawcy detaliczni, którzy decydują się na włączenie Raw Paleo do oferty swoich sklepów, powinni obawiać się konkurencji w postaci dużych graczy prowadzących sprzedaż online?

E.K.: Naszym celem jest wspieranie stacjonarnych punktów sprzedaży. Nie mamy wpływu na ceny w innych sklepach, jednak aktywni sprzedawcy detaliczni będą mogli liczyć na wsparcie promocyjne i edukacyjne. Pamiętajmy, że portfolio produktów VetExpert to także doskonałe suplementy i kosmetyki, co otwiera nowe możliwości promocyjne.

Zatem jakie wsparcie oferują Państwo sklepom zoologicznym, decydującym się na podjęcie z Państwem współpracy?

E.K.: Wsparcie, które oferujemy, to przede wszystkim ogromne zaangażowanie w komunikację i generowanie popytu w Internecie, głównie w social mediach.

Działając w segmencie karm premium, jesteśmy tak pewni jakości, że udostępniamy darmowe opakowania karmy (naprawdę duże próbki), które otrzyma opiekun psa po zalogowaniu się na naszej stronie www.vetexpert.eu

Dodatkowo zapewniamy materiały marketingowe do umieszczenia w punkcie sprzedaży, m.in.: plakaty, ulotki, a także shelf stopery, które informują o programie darmowej paczki Raw Paleo.

Działa także infolinia, pod którą można uzyskać więcej szczegółów na temat nowej karmy.

Jak prezentuje się Państwa strategia rozwoju na najbliższe lata?

E.K.: Naszą „obsesją” pozostają nieustanne innowacje produktowe. Za chwilę np. pokażemy znakomity produkt dla opiekunów kotów. Bardzo ważny będzie dla nas kanał detaliczny – w kraju i w regionie jesteśmy jedyną firmą o tak szerokim i ciekawym portfolio produktów, już nie tylko dla lekarzy weterynarii, lecz także dla konsumentów. Wreszcie, transformacja cyfrowa będzie umożliwiać i napędzać dalszy rozwój, zaczynając od edukacji i komunikacji z konsumentami, którzy w sieci poszukują inspiracji na temat zakupów w sklepie.

W jaki sposób można włączyć Państwa produkty do oferty swojego sklepu?

E.K.: Nasze produkty dystrybuujemy do sklepów za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora, czyli firmy Maced. Zapytania dotyczące możliwości dokonania zakupu, jak również warunków handlowych można kierować bezpośrednio do biura lub terenowych przedstawicieli handlowych dystrybutora.

(169)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *