0

Pomagamy, bo warto!

Pomagamy, bo warto!

Celem Doliny Noteci jest niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom. Taką pomoc otrzymała Gaja, będąca pod opieką Fundacji Molosy Adopcje. Misją fundacji przede wszystkim jest resocjalizacja psów zaliczanych do molosów, ze szczególnym skupieniem się na psach tych ras, które umieszczone są na liście uznanych za agresywne

Wolontariusze fundacji wiedzą, jak trudno jest znaleźć dom dla dużego psa, który stereotypowo oceniany jest jako ten agresywny. Fundacja jest w trakcie tworzenia ośrodków resocjalizacji, gdzie pod opieką osób posiadających doświadczenie w pracy z psami lękliwymi i agresywnymi będą poddawane procesowi, który ma na celu przywrócenie właściwego zachowania psa. Spędzanie czasu z wykwalifikowanymi osobami stabilizuje psychikę psa oraz sprawia, że zwierzęta potrafią od nowa zaufać człowiekowi. Takim zwierzakiem jest Gaja – suczka poszukująca domu… Aktualnie opiekują się nią wolontariusze Fundacji Molosy Adopcje, jednak nikt nie jest w stanie zastąpić jednego, kochającego właściciela. Kochający opiekunowie skontaktowali się z Doliną Noteci, która przekazała zdrową karmę, którą Gaja uwielbia jeść. Zapas karmy, który otrzymała Gaja odciąży fundację, a pracownicy Doliny Noteci dzięki temu czynowi cieszą się, że po raz kolejny wsparli słuszną inicjatywę.

Fundacja jest w trakcie tworzenia ośrodków resocjalizacji, gdzie pod opieką osób posiadających stosowne doświadczenie w pracy z psami lękliwymi, agresywnymi, z problemami behawioralnymi, zwierzęta trafiające pod jej opiekę poddawane są procesowi, który ma na celu przywrócenie prawidłowego zachowania psa, stabilizację jego psychiki oraz przystosowanie go do życia w nowej rodzinie. Wolontariusze pomagają podopiecznym powrócić do stabilizacji. Przede wszystkim psom skrzywdzonym, po przejściach, wycofanym, lękliwym, agresywnym, ważne jest, by znów zaufały człowiekowi, odzyskały wiarę w niego, otworzyły się na współpracę – tylko wtedy mają szanse na nowe, lepsze życie. Wiadomym jest, że rany psychiczne bolą najbardziej i najdłużej, że odzyskanie równowagi jest mozolną i czasochłonną pracą, która wymaga skupienia i zrozumienia, a przede wszystkim cierpliwości, gdzie szczegółowe poznanie problemu ma kolosalne znaczenie dla przyszłego życia i funkcjonowania podopiecznego. Wiadomo, że trudno jest znaleźć dom dla dużego psa, który z założenia będzie uważany za agresywnego (chociaż często realia wyglądają zupełnie inaczej).

(56)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close