Strona główna Magazyn Puls branży Pierwszy w Polsce kompleksowy kurs na temat pracy ze zwierzętami w zoo i nie tylko
0

Pierwszy w Polsce kompleksowy kurs na temat pracy ze zwierzętami w zoo i nie tylko

Pierwszy w Polsce kompleksowy kurs na temat pracy ze zwierzętami w zoo i nie tylko

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się kurs dający możliwość zdobycia kompleksowej trenerskiej wiedzy i doświadczenia pod okiem najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy

Trener zwierząt (Professional Animal Trainer) to kurs przeznaczony dla obecnych i przyszłych opiekunów zwierząt, pragnących poszerzyć swoje rozumienie zachowań zwierząt oraz pracy z nimi. Kurs organizowany przez Ethoplanet oraz współorganizowany przez Warszawski Ogród Zoologiczny posiada patronaty znakomitych organizacji, w tym Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, Akademii Karen Pryor, autorki książki „Najpierw wytrenuj kurczaka”, AnimalConcepts Sabriny Brando, która jest również główną wykładowczynią kursu i opiekunką merytoryczną oraz Animal Training Academy – znakomitej internetowej platformy o treningu i pracy ze zwierzętami.

Professional Animal Trainer (PAT) to pierwszy i jedyny specjalistyczny kurs w Polsce, obejmujący szczegółowe przygotowanie do pracy ze zwierzętami w zoo, gdzie zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z zaawansowanym treningiem zwierząt. Kursanci poza wiedzą teoretyczną zdobędą szereg umiejętności praktycznych. Podczas kursu będą pracować i obserwować trening m.in. z gatunkami takimi, jak: słonie, foki, alpaki, kucyki, osły, lemury, papugi, myszy i szczury. PAT to zestawienie najnowszych doniesień naukowych w praktyce, bogaty przekrój gatunków – dzikich i towarzyszących – i wykładowcy światowej sławy.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się szczególnie dwa segmenty kursu. Dwudniowe seminarium Jima Mackiego – pierwszego dyrektora ds. treningu zwierząt i behawioru w londyńskim zoo. Jim będzie poruszał tematykę związaną z funkcjonowaniem ogrodów zoologicznym i pracy ze zwierzętami, a także równoważenia dobrostanu zwierząt i zadowolenia zwiedzających podczas wizyty w zoo.
Drugim arcyciekawym segmentem jest pięciodniowe seminarium Sabriny Brando. Przez ostatnie 27 lat Sabrina zajmowała się zagadnieniami dotyczącymi zwierząt dzikich oraz placówek, w których żyją, w tym w wielu ogrodach zoologicznych, akwariach i sanktuariach na całym świecie. Sabrina ma licencjat z psychologii i tytuł magistra z zakresu nauk o zwierzętach. Obecnie robi doktorat na Uniwersytecie w Stirling w Szkocji na temat „24/7 przez całe życie: dobrostan zwierząt i ludzi w zoo”. W trakcie swojego seminarium Sabrina poruszy cały wachlarz tematów związanych w pracą ze zwierzętami i skutecznej komunikacji w trosce o stałe podnoszenie dobrostanu zwierząt.

Zapraszamy do zapoznania się z detalami kursu na oficjalnej stronie internetowej:
www.ethoplanet.com/kursy/trener-zwierzat-animal-trainer/

(0)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *