Strona główna O nas Piszą dla nas

Piszą dla nas

Rynek Zoologiczny już trzeci rok z rzędu otwiera swoje łamy dla specjalistów w swoich dziedzinach. Kogo będzie można zobaczyć w stałych rubrykach w 2016 roku? Sprawdź już dziś!

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą na łamach magazynu prosimy o kontakt z redaktorem naczelnym Mateuszem Karatyszem, mail: mateusz.karatysz@rynekzoologiczny.pl

Prawo weterynaryjne

Paulina Gruszczyńska – lekarz weterynarii. Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych Badania kliniczne produktów leczniczych na Wydziale Farmaceutycznym UJ w Krakowie. Do tej pory jej artykuły ukazały się z magazynach „Agro Podkarpacie” oraz „Życie Weterynaryjne”. Prywatnie pasjonatka ziołolecznictwa, aromaterapii i dobrej książki.

Prawo

Tomasz Lisewski – absolwent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz UAM w Poznaniu – obu uczelni na kierunku prawo. W ramach studiów odbył również semestr zagraniczny na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na kierunku rachunkowość i podatki. Obszary zainteresowań zawodowych to szeroko rozumiane prawo gospodarcze. Pasjonat podróży i sportu.

Akwarystyka

Marta i Robert Mierzeńscy – właściciele firmy „Tropheus”, wydawcy czasopisma „Tanganika MAGAZYN”. Dr Marta Mierzeńska jest z wykształcenia botanikiem i przez niemal trzydzieści lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje hobbystyczne zainteresowania skierowała na pielęgnice zamieszkujące jezioro Tanganika. Zainteresowania te stały się podstawą do stworzenia czasopisma. Robert Mierzeński przez wiele lat pracował w branży FMCG. Firma „Tropheus” jest jego pomysłem na prowadzenie ciekawej działalności biznesowej, gdzie handel łączony jest z szeroką edukacją i wysoką kulturą współpracy z klientem.

Psychologia

Mateusz Woźniewski – ukończył  studia z dziedziny psychologii społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2008 roku sprzedawca w branży zoologicznej. Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół psychologii sprzedaży, hipnozy oraz psychoedukacji. Po pracy pasjonat literatury fantasy i tańca z ogniem.

Biologia

Joanna Merta-Krawczyk – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku biologia oraz biologia sądowa. Równolegle ze studiami dziennymi podjęła pracę w sklepie zoologicznym, a branża zoologiczna wciągnęła ją bez reszty wraz ze swoimi wadami i zaletami. Obecnie szczęśliwa żona, która każdą wolną chwilę spędza w lasach, przemierzając dzikie ostępy i śpiąc przy ognisku pod gwiazdami.

Behawiorystyka

Marta Cier – ukończyła studia z zakresu zootechniki, pedagogiki (SGGW) i biologii (UŁ), co bezpośrednio wpłynęło na jej życie zawodowe. Początkowo zajmowała się pracą związaną ze zwierzętami gospodarskimi, następnie towarzyszącymi, a obecnie także edukacją dotyczącą nauk rolniczych, weterynaryjnych i biologicznych. Jest groomerem, behawiorystą, trenerem psów oraz członkiem SBiT COAPE – stowarzyszenia osób zajmujących się terapią zaburzeń zachowania zwierząt towarzyszących. Z „Rynkiem Zoologicznym” współpracuje od 2014 r.

Dietetyka

Małgorzata Olejnik – specjalista dietetyk, doradca żywieniowy. Edukację w zakresie zasad żywienia i dietetyki stosowanej otrzymała na wrocławskiej Akademii Medycznej i w niepublicznych szkołach medycznych. Od lat pasjonacko zgłębia wiedzę w obszarze żywienia psów i kotów. Jest orędowniczką ich zdrowego żywienia, zgodnego z przystosowaniami ewolucyjnymi. Ukierunkowana na holistyczne postrzeganie i dążenie do ich dobrostanu. Właścicielka i hodowczyni psów rasy yorkshire terier i biewer yorkshire terier. Od 2006 r. właścicielka specjalistycznego sklepu ze zdrową żywnością dla psów i kotów. Blogerka, autorka wielu artykułów publikowanych w prasie ogólnopolskiej, lokalnej, specjalistycznej i branżowej.

Close