Strona główna Magazyn Puls branży Konferencja Neurologiczna Nestlé Purina czyli dieta która zmienia punkt widzenia
0

Konferencja Neurologiczna Nestlé Purina czyli dieta która zmienia punkt widzenia

Konferencja Neurologiczna Nestlé Purina  czyli dieta która zmienia punkt widzenia

Ostatni weekend listopada 2017 był okazją do wysłuchania autorytetów z dziedziny neurologii weterynaryjnej, w ramach Konferencji Neurologicznej zorganizowanej przez Nestlé Purina we Wrocławiu i Warszawie. Spotkania z lekarzami były związane z rozszerzeniem oferty linii karm dietetycznych Purina® ProPlan® Veterinary Diets o produkt NC NeuroCare™ dla psów

W dniach 25.11.2017 w Afrykanarium na terenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego oraz 26.11.2017 w Hotelu Plaza w Warszawie odbyła się Konferencja Neurologiczna zorganizowana przez Nestlé Purina. Zaproszeni zostali wybitni prelegenci w dziedzinie neurologii weterynaryjnej: prof. Holger Volk (Royal Veterinary College, Wielka Brytania) oraz dr hab. Marcin Wrzosek (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu). Specjaliści zaprezentowali aktualne zalecenia oraz zasady postępowania w neurologii weterynaryjnej w oparciu o własne doświadczenie i wytyczne Międzynarodowej Weterynaryjnej Grupy ds. Padaczki. Omówione zostało także zastosowanie zaawansowanych technik diagnostycznych stosowanych w neurologii psów i kotów, oraz wybrane metody niefarmakologiczne.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania holistycznego podejścia i sposobów pomocy w poprawie jakości życia pacjenta z padaczką oraz jego opiekuna. Odpowiednia dieta staje się dodatkowym elementem, który może istotnie wspomagać poprawę jakości życia weterynaryjnych pacjentów neurologicznych. Konferencję zakończył interaktywny panel dyskusyjny z omówieniem neurologicznych przypadków klinicznych.

 

(192)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *