Strona główna Magazyn Wywiady Jedna firma, podwójna moc
0

Jedna firma, podwójna moc

Jedna firma, podwójna moc

„Łączymy siły dwóch wiodących graczy w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt w jedną jednostkę biznesową Boehringer Ingelheim – drugą co do wielkości firmę na świecie w zakresie ochrony zdrowia zwierząt”. O procesie włączenia firmy Merial w struktury Boehringer Ingelheim, przesłankach takiej decyzji oraz strategii, która łączy obie spółki długoterminowo mówi Volker Bok, head of animal health Boehringer Ingelheim

Rozmawia: Mateusz Karatysz

W ubiegłym roku przeprowadzili Państwo proces przejęcia firmy Merial, która wchodziła w skład grupy Sanofi. Jakie przesłanki stały za tą decyzją?

Powodem wymiany obszarów działalności jest zbudowanie pozycji dwóch liderów rynku, tj. Sanofi w sektorze leków dla ludzi bez recepty i Boehringer Ingelheim w zakresie zdrowia zwierząt.

Dla firmy Boehringer Ingelheim jest to niewątpliwie transakcja, która przynosi korzyści wszystkim, począwszy od naszych klientów i partnerów, a kończąc na całej branży. Jesteśmy obecnie drugą co do wielkości firmą zajmująca się ochroną zdrowia zwierząt na świecie i mamy ambicje zostać w przyszłości liderem tego rynku. Nasze uzupełniające się portfolia sprawiają, że oba przedsiębiorstwa są idealnie dopasowane.

Obecnie możemy zaoferować szerszy wachlarz najlepszych rozwiązań w dziedzinie zdrowia zwierząt i jeszcze więcej innowacji, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej obsługi oczekiwanej przez naszych klientów i partnerów biznesowych.

Mimo że rok 2017 jest rokiem integracji dla obu firm, naszym najważniejszym priorytetem jest utrzymanie cennych relacji z klientami i zapewnienie ciągłości prowadzonego biznesu. Ponadto zobowiązujemy się do wzmocnienia naszych kontaktów i zacieśnienia współpracy, aby jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby zarówno właścicieli zwierząt, lekarzy weterynarii, jak i producentów.

W ciągu ostatnich lat kadrowy trzon firmy Merial Polska kilkukrotnie zmieniał właścicieli. Czy proces dostosowania Merial do standardów grupy Boehringer Ingelheim trwa? Czy może już się zakończył?

Zachowanie ciągłości współpracy z naszymi klientami i partnerami biznesowymi jest naszym priorytetem. Chcemy tym samym zapewnić wszystkim wysoką jakość obsługi i odpowiedni poziom partnerstwa. Staramy się, aby połączenie naszych zespołów odbywało się bez zakłóceń dla bieżących działań. Integracja jest wciąż w toku i na różnych etapach w poszczególnych krajach. W Polsce proces jest już zaawansowany i plan połączenia zostanie w pełni zrealizowany do końca tego roku.

Jaki wpływ na decyzyjność w ramach struktur Merial ma fakt, że teraz firma ta należy do grupy Boehringer Ingelheim?

Boehringer Ingelheim Animal Health w dzisiejszym kształcie został stworzony przez dwie silne firmy mające na koncie wiele sukcesów. Nasze motto brzmi: „Jedna firma, podwójna moc”. Główna siedziba firmy znajduje się w Ingelheim, w Niemczech i można nazwać ją miejscem, gdzie podejmowane są decyzje na poziomie globalnym. Niemniej jednak w procesie integracji uczestniczy wiele osób z obydwu spółek, zarówno Boehringer Ingelheim, jak i Merial, w różnych miejscach na świecie.

Dawna siedziba Merial Lyon we Francji pozostanie nadal ważnym miejscem dla nowej firmy Boehringer Ingelheim Animal Health Business.

 Czy planują Państwo jakieś istotne zmiany kadrowe w firmie Merial Polska?

Łączymy siły dwóch wiodących graczy w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt w jedną jednostkę biznesową Boehringer Ingelheim – drugą co do wielkości firmę na świecie w zakresie ochrony zdrowia zwierząt. Doświadczenie Merial jest znacznie większe w temacie ochrony zdrowia zwierząt towarzyszących oraz w sektorze drobiu. Natomiast Boehringer Ingelheim jest niekwestionowanym ekspertem na rynku trzody chlewnej i koni. Tym samym, zwłaszcza w Polsce, nie mamy pokrywających się obszarów ani specjalistów. Zespoły idealnie pasują do siebie i nie przewidujemy znaczących zmian. W większości przypadków regularne osoby kontaktowe pozostaną te same, co uważamy za dobre rozwiązanie zarówno dla naszych klientów i partnerów biznesowych, ale także dla naszych pracowników i szczerze mówiąc, jestem z tego bardzo zadowolony.

Co dla odbiorców hurtowych oznacza kolejna zmiana właścicielska w Merial Polska? Czy ma to jakiś istotny wpływ na proces zatowarowania?

Ciągłość biznesowa i relacje z klientami koncentrują się na integracji, o czym już wspomniałem. Od drugiego tygodnia stycznia byliśmy w stanie dostarczać nasze produkty klientom bez zakłóceń i przerw. Nasi hurtownicy i partnerzy dystrybucyjni nadal mogą zamawiać produkty z portfolio Boehringer Ingelheim i Merial w dowolnym momencie, a my dostarczamy je z taką samą jakością i terminowością jak wcześniej. Zmiana nie ma wpływu na warunki sprzedaży. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ale jesteśmy również wdzięczni dystrybutorom za otwartą współpracę.

Wejście w skład dużej grupy farmaceutycznej daje takiemu podmiotowi jak Merial szanse na dalszy rozwój. Czy można się spodziewać, że w najbliższym czasie zainicjowane zostaną jakieś projekty badawcze, których efektem będzie poszerzenie portfolio produktów dla małych zwierząt towarzyszących?

Zawsze inwestowaliśmy w badania oraz rozwój i z pewnością będziemy to kontynuować w przyszłości. Wizją naszej firmy jest: „Do nowych wartości poprzez innowacje”. Uważamy, że to właśnie innowacje są kluczowe dla zaspokojenia potrzeb naszych klientów i kształtowania zdrowszej przyszłości. Działalność firmy Boehringer Ingelheim Animal Health będzie prowadzić do postępu technologicznego w produktach i usługach – począwszy od wiodących na rynku szczepionek, po zaawansowaną diagnostykę i produkty przeciwpasożytnicze dla wszystkich gatunków, w tym też dla zwierząt towarzyszących. Nasze produkty dostępne pod marką FRONTLINE® to jedne z wiodących na rynku rozwiązań w zakresie ochrony przed kleszczami i pchłami dla psów i kotów. FRONTLINE® oferuje szeroki program opieki zdrowotnej, który zapewnia większą zgodność z oczekiwaniami właścicieli zwierząt towarzyszących.

Jak ocenia Pan potencjał kategorii produktów dla małych zwierząt towarzyszących?

Segment zwierząt towarzyszących jest jednym z naszych priorytetów , a Boehringer Ingelheim jest obecnie światowym liderem wśród firm farmaceutycznych w tym zakresie.
Większość właścicieli ma długotrwałe związki emocjonalne ze swoimi zwierzętami i uważa je za członków rodziny. Pomagamy pupilom żyć dłużej i lepiej. Widzimy stabilny i silny potencjał wzrostowy w obszarze zdrowia zwierząt towarzyszących na całym świecie, ale także tutaj w Polsce i chcemy wspierać ten wzrost innowacyjnymi rozwiązaniami teraz i w przyszłości.
Jak wiadomo produkty dla małych zwierząt towarzyszących sprzedają się poza weterynarią, w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Czy przewidują Państwo jakieś konkretne działania wspierające sprzedaż właśnie w tym kanale?

Jako firma farmaceutyczna większość naszych produktów i usług dystrybuujemy za pośrednictwem przychodni i klinik weterynaryjnych. Polecamy każdemu właścicielowi psów i kotów regularne konsultacje z lekarzem weterynarii, zwłaszcza gdy stosują leki u swoich pupili. Z drugiej jednak strony patrzymy na bardzo udaną, długoterminową współpracę ze sklepami zoologicznymi. W ostatnich latach firmy te rozwijały się bardzo dobrze, nie tylko w kwestii sprzedaży, ale również w temacie specjalistycznych konsultacji i odgrywają dziś ważną rolę wśród właścicieli zwierząt domowych. Począwszy od połowy ubiegłego roku stworzyliśmy zespół dedykowany branży zoologicznej w celu zacieśnienia relacji ze sklepami i kluczowymi sieciami. Zespół ten ma duże doświadczenie i jasną strategię inwestowania. Wspólnie zamierzamy realizować kolejne przedsięwzięcia, które mamy nadzieję, zakończą się sukcesem.

Kończąc już chciałbym zapytać, czy możemy być przekonani, że Boehringer Ingelheim pozostanie długoterminowym właścicielem Merial?

Zdrowie zwierząt jest naszą misją. Zobowiązujemy się współpracować z naszymi klientami i partnerami tak, aby jeszcze lepiej przyczynić się do poprawy zdrowia ludzi i zwierząt. Jako firma rodzinna możemy swobodnie skoncentrować się na dłuższej perspektywie. Dostrzegamy kluczowe znaczenie zaspokajania potrzeb zdrowotnych zwierząt na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki. Jesteśmy przekonani, że Merial jako zintegrowana część Boehringer Ingelheim umożliwi osiągnięcie szybszych i lepszych wyników, które przyniosą korzyści naszym klientom i zwierzętom. Kiedy zwierzęta są zdrowe, ludzie też są zdrowsi.


FRONTLINE TRI-ACT roztwór do nakrapiania na skórę dla psów: 2-5kg, Fipronil — 33,8 mg, Permetryna — 252,4 mg; FRONTLINE TRI-ACT roztwór do nakrapiania dla psów 5-10 kg, Fipronil — 67,6 mg, Permetryna — 504,8 mg; FRONTLINE TRI-ACT roztwór do nakrapiania dla psów 10-20 kg, Fipronil — 135,2 mg, Permetryna — 1009,6 mg; FRONTLINE TRI-ACT roztwór do nakrapiania dla psów 20-40kg, Fipronil – 270,4 mg, Permetryna — 201 9,2 mg; FRONTLINE TRI-ACT roztwór do nakrapiania dla psów 40-60 kg, Fipronil — 406,6 mg, Permetryna — 3028,8 mg. Wskazania: Leczenie i zapobieganie inwazjom pcheł i/lub kleszczy połączone z działaniem odstraszającym owady: moskity, kąsające muchówki i/lub komary. Pchły: Leczenie i zapobieganie inwazjom pcheł Ctenocephalides felis oraz zapobieganie inwazjom pcheł Ctenocephalides canis. Jedno podanie produktu zapobiega nowym inwazjom pcheł przez 4 tygodnie. U zwierząt ze zdiagnozowanym alergicznym pchlim zapaleniem skóry produkt można wykorzystywać jako element terapii. Kleszcze: Leczenie i zapobieganie inwazjom kleszczy [Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus i Rhipicephalus sanguineus]. Jedno podanie produktu eliminuje [Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus] i odstrasza kleszcze [Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus] przez 4 tygodnie po zabiegu oraz odstrasza [Dermacentor reticulatus] od 7 dni do 4 tygodni po zabiegu. Komary i moskity: Odstrasza (zniechęca do pobierania pokarmu) moskity [Phlebotomus perniciosus] przez 3 tygodnie oraz komary [Culex pipiens, Aedes albopictus)] przez 4 tygodnie. Eliminuje moskity [Phlebotomus perniciosus] i komary [Aedes albopictus] przez 3 tygodnie. Muchy: Odstrasza (zniechęca do pobierania pokarmu) i eliminuje muchy z rodzaju [Stomoxys calcitrans] przez 5 tygodni. Przeciwwskazania: Nie stosować u zwierząt chorych lub wracających do zdrowia. Stosować wyłącznie u psów. Nie stosować u kotów ani u królików ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, a nawet śmierci. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Merial, 29 avenue Tony Garnier, 69007 Lyon, Francja; Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Boehringer Ingelheim Sp. z o.o., ul. Klimczaka 1 , 02-797 Warszawa. PRODUKT LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC, Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

(242)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *