Strona główna Magazyn Puls branży Interzoo 2018, znamy oficjalne dane dotyczące frekwencji
0

Interzoo 2018, znamy oficjalne dane dotyczące frekwencji

Interzoo 2018, znamy oficjalne dane dotyczące frekwencji

Duża liczba międzynarodowych zwiedzających po raz kolejny nie zawiodła wystawców. Swój wkład w wysokie noty dla Interzoo wniosło też WZF, które zorganizowało szereg wykładów prowadzonych przez profesjonalistów

Największa światowa impreza targowa branży zoologicznej (Interzoo 2018) zgromadziła 39 tysięcy gości z ponad 125 krajów z całego świata. Zwiedzający mogli zobaczyć światowe premiery w niemal wszystkich kategoriach produktów dla zwierząt domowych.

W stosunku do poprzednich targów na tegorocznych wystawiło się 1989 firm (9% wzrost) z 66 krajów na powierzchni 120 tys. m.kw. Przeszło 74% wystawców przyjechało na Interzoo z Hiszpanii, Francji, Zjednoczonego Królestwa, Holandii, Czech, Chin i Polski.

Wzrost popularności Interzoo wynika w głównej mierze ze wzrostu wartości światowej zoologii, którą szacuje się na 98 mld euro. – Branża spodziewa się dalszych wzrostów głównie za sprawą rosnącej popularności produktów premium w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Jest również duży potencjał do wzrostów w Ameryce Południowej, Azji i Afryce – powiedział Norbert Holthenrich, prezes targów Interzoo.

Kolejne targi Interzoo zaplanowano na 19-22 maja 2020 roku.

„Rynek Zoologiczny” – podobnie jak w tym roku – będzie partnerem medialnym targów Interzoo odpowiedzialnym za ich promocję w Polsce.

(461)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *