Strona główna Magazyn Warto wiedzieć Firma, która zrodziła się z marzeń – 25 lat Laboratorium DermaPharm
0

Firma, która zrodziła się z marzeń – 25 lat Laboratorium DermaPharm

Firma, która zrodziła się z marzeń – 25 lat Laboratorium DermaPharm

Wspaniały jubileusz, znamienici goście oraz gala pełna zaskakujących momentów. Laboratorium DermaPharm, polska firma znana m.in. z takich produktów, jak dr Seidel, Sabunol, Champ-Richer czy Mr. Smell obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Jak wyglądały początki jej działalności? Kiedy firma zaczęła nabierać wiatru w żagle? Jakie atrakcje czekały na gości podczas jubileuszowej gali?

Przeszło 150 gości, właścicieli i zarządzających firmami z branży zoologicznej i weterynaryjnej świętowało wspólnie jubileusz 25-lecia działalności firmy Laboratorium DermaPharm.
Gala, która odbyła się w kwietniu br. w Jachrance zachwycała pod wieloma względami. Błyskotliwe przemówienie prezesa firmy, Tomasza Rajzy, koncert Waldemara Malickiego oraz zabawa do białego rana w „kasynie” to główne atrakcje, jakie czekały na gości. Nie obyło się bez wyróżnień dla pracowników oraz jubileuszowych nagród dla twórców firmy.

Szczególne miejsce podczas wystąpienia Tomasza Rajzy zajęła historia firmy, a po 25 latach istnienia było co wspominać…

Zacznijmy od samego początku

Firma Laboratorium DermaPharm zrodziła się z marzeń, entuzjazmu oraz wiedzy absolwentów i wykładowców Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Założyciele od początku chcieli produkować i sprzedawać preparaty nowatorskie, skomplikowane technologiczne i unikatowe, które obronią się na rynku same.

Początki wyglądały dosyć ascetycznie – produkcja odbywała się m.in. w przerobionym kotle na zupę, a jedynym samochodem służbowym był żuk. Pierwszy produkt dla zwierząt nazywał się Szampon dr Seidla jodoforowy i początkowo stanowił uboczną produkcję, bo choć był technologicznie złożony i ciekawy, to założyciele nie do końca wierzyli, że szampony dla psów mogą stać się dochodowym obszarem działalności firmy. Skromne początki zaowocowały zainteresowaniem polskiego rynku, który potrzebował wysokiej jakości produktów dla zwierząt rodzimej produkcji, mogących skutecznie konkurować z zagranicznymi. Po pierwszych sukcesach Laboratorium DermaPharm zaczęło nabierać wiatru w żagle i od tamtej pory ciągle jest na fali wznoszącej.

Wiatr w żagle

Przez lata firma pracowała na dobrą renomę i partnerskie relacje z dystrybutorami oparte na zaufaniu. Obecnie DermaPharm kojarzy się z jakością, której fundamentem jest wiedza i doświadczenie. W swoim portfolio ma ponad 220 pozycji, a marki takie jak: dr Seidel, Sabunol, Champion (obecnie Champ-Richer) czy Mr. Smell są znane i cenione wśród sprzedawców sklepów, lekarzy weterynarii i opiekunów zwierząt. Nowoczesny zakład produkcyjno-magazynowy firmy w Nasielsku zajmuje teraz 2,3 tys. m2 powierzchni, spełnia wymagania HACCP i kosmetycznego GMP oraz jest na etapie uzyskiwania certyfikatów ISO.

Firma na co dzień współpracuje z szeregiem naukowców i specjalistów z dziedziny pielęgnacji, behawioryzmu i żywienia zwierząt, zarówno przy opracowywaniu receptur, jak i przy pozyskiwaniu najnowszej wiedzy na temat badań. Śledzi trendy w branży, odwiedzając największe targi zoologiczne w Europie i USA, a także krajowe konferencje weterynaryjne. Wnikliwie obserwuje zmieniający się rynek i konsumenta. Jednak nie podąża ślepo za wszystkimi trendami – zawsze zależy jej, aby pomysł przerodził się w produkt użyteczny, a więc skuteczny i przede wszystkim bezpieczny w stosowaniu. Najważniejszą wartość od początku istnienia dla Laboratorium DermaPharm stanowili pracownicy, których umiejętności, otwartość i zaangażowanie doprowadziły do stworzenia sprawnie działającej organizacji.

Nie tylko biznes

Oprócz działalności stricte produkcyjno-handlowej, firma pod patronatem Fundacji dr Seidla angażuje się w badania skóry zwierząt domowych oraz badania behawioralne, które mają służyć dalszemu udoskonalaniu portfolio produktowego. W najbliższych latach Laboratorium DermaPharm planuje położyć nacisk na wprowadzanie nowych technologii w produkcji preparatów dla zwierząt.

(116)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *