Strona główna Magazyn Puls branży Czwarta edycja „Majówki” ze Strefą Groomera za nami
0

Czwarta edycja „Majówki” ze Strefą Groomera za nami

Czwarta edycja „Majówki” ze Strefą Groomera za nami

Czwarta edycja „Majówki” ze Strefą Groomera to kolejna bardzo udana impreza szkoleniowo-integracyjna dla społeczności groomerskiej. Tym razem odbyła się w Mazurskim Raju

Organizatorką wydarzenia była Aneta Czyż, właścicielka salonu „Cztery Łapy”. Wielu uczestników przyjechało dzień wcześniej, aby spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi „po fachu”. Pierwszego dnia na sali głównej czekały na gości obfite pakiety prezentowe przygotowane przez firmy:

Groomer.com.pl
Dr Lucy Beauty&Care
Petako – Dystrybucja Artykułów Zoologicznych
Charme Polska linia kosmetyków dla psów i kotów
dr Seidel
Laboratorium DermaPharm
Arion
Dolina Noteci
Sewing Pl
ERBE Animals
Nature’s Protection Polska
K9 – kosmetyki dla zwierząt

Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wchłaniali wiedzę przekazywaną przez Zygmunta Stelmacha – kynologa, mistrza polski w groomingu, zwycięzcę wielu prestiżowych konkursów w Europie, pierwszego i jedynego sędziego groomingu EGA w Polsce, właściciela Ośrodka Doskonalenia Groomerów „Zygmunt Stelmach Grooming Academy” oraz portalu szkoleniowego online strefagroomera.pl. Jego prace charakteryzują się niezwykłą dokładnością a ulubioną techniką są techniki trymowania. Tematem szkolenia były:

  • techniki nożyczkowe na podstawie rasy lagotto romagnolo fryzura wystawowa,
  • techniki trymowania na przykładzie wystawowej pielęgnacji szkockiego teriera,
  • komercyjna pielęgnacja z zastosowaniem technik degażowania na grzebieniu.

Techniki groomerskie oraz wiedza, którą podzielił się Zygmunt z uczestnikami z pewnością będzie można zastosować u wielu innych ras psów. Drugiego dnia uczestnicy mogli samodzielnie ćwiczyć swoje umiejętności. Warsztaty miały formę otwartą – można było w nich uczestniczyć z psem każdej rasy. Warsztaty dały możliwość zastosowania nowych technik groomerskich co niewątpliwie podniosło umiejętności groomerów. Nie zabrakło również wypoczynku. W malowniczo usytuowanym miejscu odbyła się biesiada grillowa.

Więcej zdjęć i relacji uczestników:

https://web.facebook.com/events/1324051237700085/?active_tab=discussion

 

 

(43)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *