Strona główna Magazyn Puls branży BEZPIECZNY PODOPIECZNY, akcja społeczna firmy PETVITA
0

BEZPIECZNY PODOPIECZNY, akcja społeczna firmy PETVITA

BEZPIECZNY PODOPIECZNY, akcja społeczna firmy PETVITA

Petvita codziennie troszczy się o dobro zwierząt, podając im najwyższej jakości karmę. Równie ważne dla firmy jest bezpieczeństwo pupili. Dlatego też marka Petvita prowadzi akcję, której celem jest zobrazowanie powagi tematu zagrożeń zwierząt na drodze

Nawet najspokojniejszy pies pod wpływem rozmaitych bodźców zewnętrznych może niespodziewanie urwać się ze smyczy i uciec swojemu właścicielowi. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi w momencie, gdy pupil wystraszy się obcych dźwięków np. hałasu komunikacyjnego, wystrzału fajerwerków, gwałtownych ruchów lub obecności nieznanych mu ludzi i zwierząt.

Jak dowodzą policyjne statystyki, w 2016 r. doszło do 321 zgłoszonych wypadków, w których uczestniczyły zwierzęta. W tego typu wypadkach giną zwierzęta, a także ludzie. W wyniku takich zdarzeń w ubiegłym roku odnotowano 21 ofiar śmiertelnych, a 393 osoby zostały ranne. Z kolei bardziej wnikliwe obserwacje przedstawia raport Ogólnopolskiego Rejestru Śmiertelności Zwierząt na Drodze, według którego w tamtym roku miało miejsce 3022 zdarzeń z udziałem 5315 osobników rozmaitych gatunków. Zebrane dane ukazują ogromną skalę zjawiska. Niestety i tak większa część wypadków, w których uczestniczą zwierzęta, nie jest rejestrowana. Zakłada się, że jedynie co czwarty kierowca zgłasza tego typu sytuacje odpowiednim służbom.

Każdy odpowiedzialny opiekun powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego podopiecznego. Jest ono ważne zwłaszcza w nocy, gdy pies staje się niewidoczny dla przechodniów, kierowców i rowerzystów. Bardzo łatwo wtedy o wypadek drogowy niebezpieczny zarówno dla naszego czworonoga, jak i dla człowieka. Jak zatem poprawić widzialność zwierzęcia na drodze? Najlepszym rozwiązaniem są odblaskowe produkty, które powinny znaleźć się w każdym psim zestawie spacerowym. Już teraz specjalne odblaskowe światełka można otrzymać przy zakupie produktów marki Petvita. Gadżet przypięty do obroży sprawi, że zwierzę będzie w zasięgu wzroku właściciela oraz innych ludzi nawet o zmroku.

(37)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *