Strona główna Magazyn Puls branży 12 tysięcy psów i 360 ras na European Dog Show
0

12 tysięcy psów i 360 ras na European Dog Show

12 tysięcy psów i 360 ras na European Dog Show

Takiego wydarzenia Warszawa jeszcze nie widziała. W dniach 11-14 października, w stolicy, odbędzie się Europejska Wystawa Psów Rasowych. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie ponad 12 tysięcy psów z 360 ras. 80 ringów wystawowych stanie w halach Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie

Dzięki Europejskiej Wystawie Psów Rasowych – European Dog Show Warszawa na kilka dni stanie się kynologiczną stolicą Europy. Na wydarzenie przyjadą bowiem miłośnicy psów oraz przedstawiciele branży kynologicznej z Polski i całej Europy. Będzie to pierwsza taka impreza w Warszawie. Poprzednia wystawa psów o randze europejskiej obyła się w naszym kraju 18 lat temu – w Poznaniu.

Cztery wystawy w 5 halach

– Spodziewamy się ponad 12 tysięcy psów i 360 różnych ras. Lista wystawców jest cały czas otwarta i wciąż napływają zgłoszenia – mówi rzecznik prasowy European Dog Show Poland 2018 Jarosław Bukowiecki. Przewidziano 8 klas wystawowych: młodszych szczeniąt, szczeniąt, młodzieży, pośrednia, otwarta, użytkowa, championów i weteranów. Prezentacja psów odbywać się będzie na około 80 ringach, które wypełnią aż 4 hale wystawowe Ptak Warsaw Expo. W kolejnej, piątej hali, znajdą się stoiska handlowe, ring honorowy i trybuna dla 1000 osób. Łączna powierzchnia wystawy to przeszło 100 000 metrów kwadratowych.

Wystawa to oczywiście także prestiżowe tytuły, o których marzy każdy hodowca. Zaprezentowane w Warszawie zwierzęta będą rywalizować w 8 kategoriach: najlepsze młodsze szczenię, najlepsze szczenię, najlepszy junior, najlepszy weteran, najlepsza para i grupa hodowlana i zwycięzca grupy. Na koniec, spośród najlepszych psów z każdej grupy wyłoniony zostanie zwycięzca tytułu Best in Show.

European Dog Show towarzyszyć będą trzy dodatkowe wystawy. Pierwsza z nich to „Jubileuszowa Wystawa 80-lecia”, którą Związek Kynologiczny w Polsce uczci swoje okrągłe urodziny. Kolejnymi wystawami towarzyszącymi Europejskiej Wystawie Psów Rasowych będą XXXI Klubowa Wystawa Polskich Owczarków Nizinnych oraz Wystawa Międzynarodowego Klubu Sznaucera i Pinczera (ISPU). Podczas imprezy psy zobaczymy nie tylko na wystawach. W programie wydarzenia także między innymi pokazy dog dancing i posłuszeństwa sportowego.

Wszystko dla psów

Podczas European Dog Show hodowcy oraz wszyscy posiadacze psów będą mogli zrobić zakupy w specjalnej strefie handlowej. W zakresie branżowym znajdą się karmy, ubrania, smycze, artykuły higieniczne, zabawki czy akcesoria, ale też usługi dla psów. Sprzedaż stoisk handlowych trwa. Zgłoszenia od wystawców przyjmowane są za pośrednictwem strony www.eurodogshow2018.pl.

Europejska Wystawa Psów Rasowych Europan Dog Show odbędzie się w dniach 11-14 października w Ptak Warsaw Expo na przedmieściach Warszawy. Z centrum stolicy dojedziemy tam samochodem w 15 minut. Dla niezmotoryzowanych gości zostanie natomiast uruchomiony bezpłatny dojazd autobusowy z i do centrum stolicy.

(141)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *