Strona główna Magazyn Puls branży V Sympozjum Naukowe Pupil Foods za nami
0

V Sympozjum Naukowe Pupil Foods za nami

V Sympozjum Naukowe Pupil Foods za nami

W piątek 25 października w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłów w Antoninie odbyło się V sympozjum Instytutu Żywienia Zwierząt Pupil. Temat przewodni wydarzenia brzmiał: „Pies i kot senior – żywienie i pielęgnacja”

Sympozja naukowe organizowane przez firmę Pupil Foods wpisały się już na stałe w kalendarz branży zoologicznej. Polski producent regularnie zaprasza na nie właścicieli sklepów i hodowców, by dzielić się z nimi wynikami prac swojego zespołu badawczego. Na każdym spotkaniu prezentowane są zagadnienia o innej tematyce. W październiku goście mogli wysłuchać wykładów na temat starzenia się psów i kotów, a także poznać rozwiązanie żywieniowe proponowane przez firmę Pupil Foods właścicielom starszych czworonogów – karmy Pupil Foods Senior.

Sympozjum otworzyło wystąpienie Davida Morgana, lekarza weterynarii z Wielkiej Brytanii, który podzielił się z gośćmi swoim 25 letnim doświadczeniem w zakresie żywienia psów i kotów. Mówił o tym, jakie są symptomy starzenia się zwierząt i jak możemy pomóc naszym pupilom starzeć się zdrowo.

O zaburzeniach często występujących u starszych psów mówiła lek. wet. Agnieszka Janeczek. Swoją bogatą wiedzę teoretyczną podparła przykładami zaczerpniętymi z praktyki zawodowej, obrazując zgromadzonym na sali, że procesy starzenia zwierząt i ludzi przebiegają bardzo podobnie. Słuchacze dowiedzieli się, jak obserwować pierwsze objawy starości swoich pupili, a także poznali metody postępowania w opiece nad takimi zwierzętami.

Wykładową część sympozjum zamknął wykład o tym, w jaki sposób powinna być zbilansowana dieta psa i kota seniora. Przedstawiono wynik analizy zawartości karm Pupil Foods Senior, które okazały się bardzo dobrze dopasowane do potrzeb żywieniowych starszych zwierząt – polski producent zaprezentował linię karm, w skład której weszła wyłącznie mokra, bardzo delikatna karma dla kocich seniorów, a także suchy pokarm – w dwóch wersjach wielkości krokieta – dla starszych psów. Wszystkie produkty zyskały rekomendację analityków.

Wydarzenie zamknął koncert fortepianowy.

(0)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *