Strona główna Magazyn Sondaż: Czy Boże Narodzenie świętujemy razem z naszymi pupilami?
0

Sondaż: Czy Boże Narodzenie świętujemy razem z naszymi pupilami?

Sondaż: Czy Boże Narodzenie świętujemy razem z naszymi pupilami?

Z przeprowadzonej przez portal Wamiz.pl ankiety internetowej wynika dobra wiadomość dla naszych futrzastych przyjaciół – do większości z nich przyjdzie Święty Mikołaj! 93% posiadaczy czworonogów podaruje swojemu zwierzakowi prezent pod choinkę. Głównie będą to smaczki i zabawki. Zdecydowana większość wyda na ten cel raczej drobne kwoty – do 50 zł

Wamiz, największy portal poświęcony zwierzętom domowym w Europie, zapytał blisko 1000 właścicieli psów i kotów w Polsce o sposób spędzania świąt Bożego Narodzenia z pupilami.

Najlepszym prezentem, jaki możemy dać czworonożnym przyjaciołom, jest oczywiście nasza obecność i uwaga, jaką im poświęcamy. Dlatego 96% biorących udział w ankiecie spędzi te święta razem ze swoimi pupilami. Jednak niektórzy myślą też o małym prezencie, którym zwierzaki na pewno nie pogardzą. W końcu one też należą do rodziny.

Kość czy kocyk

Jak wynika z ankiety, prezenty swojemu pupilowi robi zdecydowana większość opiekunów zwierząt. Przy czym psy wydają się bardziej rozpieszczane niż koty: 93% tych pierwszych i 82% tych drugich otrzyma świąteczny podarunek. Czyżby mruczki nie były dość grzeczne w tym roku?

Najpopularniejszym prezentem dla psa są smakołyki. Aż 77,5% opiekunów psów zamierza je kupić,  61% chce podarować zabawki, a pozostali wybiorą legowisko, kocyki, akcesoria do pielęgnacji czy ubranka.

Koty również mogą liczyć na smakołyki – 70%, zabawki 54% oraz legowisko, drapak, akcesoria do pielęgnacji, kocimiętkę, poduszkę czy kocyk.

Prezenty tak, ale niezbyt drogie

Najbardziej hojni właściciele nie zawahają się wydać nawet kilkuset złotych, aby sprawić radość swojemu psu czy kocurkowi. Jednak zdecydowana większość opiekunów przeznaczy na ten cel nie więcej niż 50 zł.

Specjalna miska

Święta Bożego narodzenia kojarzą nam się z przysmakami, którymi zajadamy się wraz z rodziną przy stole. Większość biorących udział w ankiecie planuje rozszerzyć ucztowanie również na zwierzęta. 73,6% zamierza w tym czasie podać im coś specjalnego do jedzenia.

Pasterka bez czworonogów

Jeśli chodzi o obrzędy religijne, jesteśmy zdecydowanie tradycjonalistami. Tylko 27% ankietowanych odpowiedziało, że chciałoby uczestniczyć w pasterce razem ze swoim psem. 40% było zdecydowanie przeciwnych przyprowadzaniu zwierzaka do kościoła.

O WAMIZ

Wamiz, utworzony w październiku 2009 r. przez Adriena Magdelaine’a i Adriena Ducousseta, jest wiodącą europejską grupą medialną zajmującą się zwierzętami domowymi, której portale w dostępne 6 krajach odwiedza ponad 19 mln osób miesięcznie. Wamiz.pl to portal, na którym miłośnicy zwierząt domowych znajdą wyczerpujące porady, aktualności, opisy ras psów i kotów, czy propozycje imion.

Portal jest dostępny w języku włoskim, hiszpańskim, niemieckim, angielskim i polskim.

www.wamiz.com

(0)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *